Jaki stół wybrać do jadalni i dlaczego rozkładaną wersję?

Stół w jadalni to centralne miejsce naszego domostwa. To tutaj rodzina spotyka się na wspólne posiłki, przy nim podejmowani są wszyscy gości i to tutaj mieści się centrum domowego ogniska. To właśnie dlatego dobrze jest gruntowanie zastanowić się nad wyborem takiego mebla. Istnieją stoły drewniane do jadalni, designerskie stoły nowoczesne, czy wersje rozkładane, które pozwolą powiększyć powierzchnie w dowolnym momencie.

Dostosuj rozmiar stołu do metrażu

To, jaki stół wybierzemy, powinno być uzależnione od warunków, które stwarza pomieszczenie. W małych pokoikach w bloku, niestety nie damy rady ustawić bardzo obszernego stołu. Nawet jeżeli taki stół zmieści się w pokoju, to będzie utrudniał poruszanie się i zagracał przestrzeń. W tym artykule podamy kilka rozwiązań takich jak rozkładane stoły drewniane, które z pewnością będą dobrą opcją dla tych, którym brakuje nieco metrażu. Jeśli jednak dysponujemy duża przestrzenią, również trzeba mierzyć siły na zamiary. Duży stół jest przydatny tylko, jeżeli mamy wieloosobową rodzinę lub często odwiedzają nas goście. Jeżeli jest to klasyczny model 2 plus 1 lub 2 plus 2 może lepiej postawić na mały stół, który będzie lepiej zacieśniał więzi.

Jaki stół wybrać do jadalni?

W ofertach sklepów meblarskich znajdziemy bardzo wiele różnego rodzajów stołów drewnianych do jadalni. Tutaj pojawia się pytanie: który będzie najlepszy? Ciężko znaleźć jakąś regułę, która byłaby związana, z tym że jeden stół ma być lepszym wyborem od innego. Tutaj do gry wchodzą indywidualne preferencje oraz przede wszystkim funkcjonalność, o której pisaliśmy w poprzednim akapicie. Warto wiedzieć, że chociaż stoły drewniane do jadalni np. stąd: https://stolpluskrzesla.pl/c312-stoly-do-jadalni  to zdecydowanie najpopularniejszy typ, istnieją również meble wykonane z innego materiału. Stalowe stelaże to również bardzo popularny typ, który w dodatku charakteryzuje ciekawa estetyka.

Dlaczego stół rozkładany to dobry pomysł?

Wspominaliśmy o rozkładanych stołach drewnianych do jadalni. Taka konstrukcja zawiera dodatkowe elementy. Po rozsunięciu dwóch części tworzących złożony stół możemy dodać kawałek blatu, dzięki czemu powierzchnia staje się większa. To bardzo popularna technika, która sprawdzi się szczególnie w tych małych przestrzeniach. Na co dzień nie potrzebujemy dużego stołu, więc jest on złożony, natomiast, gdy odwiedza nas większa liczba gości lub pojawiają się specjalne okazje typu Święta i uroczyste obiady można stół rozłożyć i mieć do dyspozycji większą powierzchnię blatu. Co ciekawe istnieją również stoły, które mają regulowaną wysokość. Dzięki temu na co dzień może być to niski stolik kawowy, natomiast gdy przyjdzie taka konieczność, można podwyższyć go do rozmiaru stołu, przy którym da się wygodnie jeść.