Jaki stolik kawowy wybrać?

stolik

W praktycznie każdym domu, w którym znajduje się salon, będzie obecny również stolik kawowy. I choć zdawałoby się, że jego rola jest bardzo prosta, to jednak nie jest to do końca prawda – tego rodzaju stolik często musi spełniać wiele zadań, dlatego też powinien być do nich odpowiednio dostosowany. Obecnie wybór stolików jest ogromny, stąd coraz trudniej jest podjąć decyzję o zakupie. Czym się kierować przy wyborze takiego mebla?

stolikPrzede wszystkim stoliki kawowe mają swój charakterystyczny wygląd – są zwykle niższe niż standardowe stoły, a często również nieco mniejsze. Sprawia to, że łatwiej jest nam korzystać z nich podczas rozmowy, nie wyglądają na tak potężne w mieszkaniu i nie sprawiają, że przestrzeń w pokoju drastycznie się zmniejsza. Jednocześnie, nie spełniają się w roli miejsca do spożywania posiłków, zwłaszcza w przypadku dań, które wymagają naszej obecności przy blacie. Z tego powodu warto rozdzielić te dwie funkcje i wybrać taki stolik kawowy, który po prostu dobrze sprawdzi się jako miejsce do postawienia kawy i ciastka podczas popołudniowego relaksu.

Stoliki kawowe mogą być wykonane z różnych materiałów, dlatego musimy zastanowić się, co wybrać. W zasadzie najtrwalsze są stoliki drewniane, aczkolwiek trzeba liczyć się z tym, że muszą być dopasowane kolorem drewna do wystroju mieszkania. Co więcej, powinny być na nich stosowane podkładki pod napoje, aby na blacie nie zostawały nieestetyczne plamy. Dobrym wyborem są również stoliki szklane – nie sprawdza się jednak przy dzieciach, jeśli mają zaostrzone krawędzie. Co więcej, szybciej się brudzą.

Jak widać, wybór odpowiedniego stolika wcale nie jest taki prosty. Przy zakupie trzeba pomyśleć nie tylko o materiale wykonania i wymiarach, ale również o funkcjonalności. W większości mieszkań dobrze sprawdzą się stoliki kawowe, które mają dodatkowe półki poniżej blatu – można na nich położyć gazetę czy piloty do telewizora. W ten sposób nie tylko mamy dobre miejsce do postawienia kawy, ale zyskujemy również dodatkową przestrzeń do zagospodarowania.