Jaki zasilacz do notebooka Mac?

W zależności od używanego przez nas modelu laptopa, pasował będzie do niego wyłącznie ten zasilacz Macbook, który będzie oferował odpowiednią moc ładowania komputerowej baterii. Co ciekawe, moc ładowania może być mniejsza, nie powinna być jednak nigdy niższa niż minimalna moc wymagana do naładowania notebooka Mac. Warto przy tym pamiętać, że zastosowanie zasilacza o większej mocy w żaden sposób nie wpłynie na przyspieszenie procesu ładowania komputera. Aktualnie na rynku znaleźć możemy zasilacze Macbook o mocy 29W, 45W, 60W i 85W. Zanim wybierzemy konkretny model tego typu sprzętu sprawdźmy, z jakiego rodzaju zasilacza dotychczas korzystał używany przez nas komputer. Wystarczy spojrzeć na obudowę uszkodzonego zasilacza, by poznać jego maksymalną moc. Zamawiamy zasilacz o mocy równej lub wyższej względem oryginału. Zamówienie słabszego zasilacza sprawi, że komputer będzie ładował się wolno lub nie będzie ładował się wcale.

Jeśli interesuje nas oryginalny zasilacz Macbook (oryginalne zasilacze mogą Państwo znaleźć na (http://parts-store.pl/pol_m_Zasilacze-MacBook-282.html), sprzęt tego typu znajdziemy w oficjalnych sklepach zajmujących się dystrybucją sprzętu Apple m.in. w internetowym sklepie Apple Store. Oryginalny zasilacz lub jego zamiennik znaleźć można również w niektórych dobrze zaopatrzonych sklepach zajmujących się dystrybucją części i akcesoriów do popularnych marek i modeli laptopów. Warto przy tym pamiętać, że kupując zasilacz Macbook prócz samego zasilacza, potrzebny będzie nam również przewód zasilający i właściwa wtyczka. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ wtyczki mogą się od siebie różnić kształtem. Zamawiając nowy zasilacz należy zatem zwrócić uwagę dla jakiego regionu lub dla jakiego kraju jest on przeznaczony. Wtyczki dla krajów anglosaskich mogą mieć inny kształt od wtyczek używanych w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli w naszym kraju. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto o to zapytać, by uniknąć konieczności odsyłania produktu niedostosowanego do naszych potrzeb.

W przypadku uszkodzenia oryginalnego zasilacza do notebooka Mac, sięgamy po nowy produkt z oficjalnego sklepu Apple lub z jednego z wielu specjalistycznych sklepów zajmujących się sprzedażą sprzętu komputerowego. Przy zakupie zasilacza Macbook zwracamy uwagę przede wszystkim na moc urządzenia oraz na kształt dołączonej do niego wtyczki. Po sprawdzeniu tych dwóch elementów możemy składać zamówienie. Kolor czy sam kształt zasilacza ma znaczenie drugorzędne. Ostatecznie urządzenia mogą w pewnym stopniu różnić się od siebie pod względem wyglądu zewnętrznego. Jeśli jednak dwa elementy (moc i wtyczka) pasują do komputera, nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów z jego późniejszym ładowaniem.