Jakie krzesła sprawdzą się w biurze?

Wybór odpowiednich krzeseł do biura w dużej mierze decyduje o komforcie pracy osób, które z nich korzystają. W związku z tym przy doborze krzeseł nie powinniśmy kierować się wyłącznie ich ceną. Istnieje szereg znacznie istotniejszych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę.

 

Należy do nich chociażby kąt nachylenia oparcia i możliwość jego regulacji. Dobrze dobrane oparcie powinno zapewniać stabilizację sylwetki. Dobrze jeśli oparcie jest ruchome i umożliwia odchylanie się. Jeśli oparcie będzie zbyt wychylone do tyłu, prawdopodobnie zamiast z niego korzystać będziemy garbić się tuż nad biurkiem, co z pewnością nie wpłynie dobrze na nasz kręgosłup.

 

Inna istotna kwestia to twardość siedziska. Nie powinno być ono zbyt miękkie, żebyśmy się w nie nie zapadali, a jednocześnie zbyt twarde, by siedzenie na nim nie sprawiało nam dyskomfortu.

 

Bardzo ważna jest też możliwość regulowania wysokości siedziska. W ten sposób każdy pracownik będzie mógł dostosować je do swoich upodobań i przede wszystkim wzrostu. Zdarza się też, że przy wykonywaniu niektórych czynności musimy siedzieć niżej, żeby zachować wygodną pozycję. Regulacja wysokości krzesła daje nam taką możliwość.