Jakie suplementy diet i odżywki warto kupować?

Odżywki i suplementy diety wskazane są zarówno amatorom, jak i profesjonalnym sportowcom. Znane są powszechne zw swojego skutecznego i bezpiecznego działania.

Miejscem, gdzie można je zakupić w dobrych cenach jest hurtownia odżywek.

Czym są suplementy i odżywki?

Produkty tego typu mają za zadanie wspomóc trening w różnych dyscyplinach sportowych, choć zwykle łączy się je z kulturystyką i fitnessem. Mają bardzo szerokie zastosowanie i bywają pomocne w zasadzie przy każdego rodzaju aktywności ruchowej. Są bogate w cenne minerały i związki chemiczne wspomagające regenerację po ciężkim treningu i pozwalające na poprawę wyników.. Równocześnie jednak należy pamiętać o odpowiedniej diecie, gdyż suplementy i odżywki to tylko dodatek.

Czym się kierować podczas wyboru?

Najważniejszą kwestią jest to jaką dyscyplinę sportu się uprawia oraz jakie efekty mają w zamierzeniu zostać osiągnięte. Innych suplementów potrzebują biegacze, a innych osoby spędzające wolny czas na siłowni. Dlatego w przypadku odżywek i suplementów diety tak ważna jest personalizacja, która pozwala na osiąganie maksymalnych efektów. Warto o pomoc poprosić trenera bądź doświadczonego dietetyka.

Które suplementy i odżywki warto stosować?

Od dawna popularnością cieszy się np. białko serwatkowe. Polecane jest przede wszystkim kulturystom, gdyż wspomaga rozrost masy mięśniowej, co wynika z dużego stężenia glutaminy oraz aminokwasów rozgałęzionych BCAA. Jest także szybko przyswajane prze organizm.

W przypadku działań mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej oraz rozbudowę tkanki mięśniowej polecany jest sprzężony kwas linolowy CLA. Poczas treningu zmienia nadmiar tkanki tłuszczowej na mięśnie. Przyspiesza przemianę materii oraz zwiększa możliwości organizmu.

Z kolei kreatyna wpływa dobrze na rozwój siły i masy mięśniowej. Efekty widoczne są już po krótkotrwałym zażywaniu. Skutecznie zatrzymuje wodę w organizmie oraz zwiększa napięcie wewnątrzkomórkowe. Tym samym pobudza tkankę mięśniową do przyrostu zwiększają skuteczność treningu.