Karafki, a degustacja wina

Każdy wielbiciel wina i doskonale wie, że bezwzględnie należy zadbać o odpowiednią oprawę podczas jego degustacji i zaopatrzyć się chociażby w specjalne karafki do wina, które wzbogacą jego smak i pozwolą aromatom winnym pięknie się w środku rozwijać.

karafkaSagaform, jako jeden z renomowanych producentów akcesoriów barowych oferuje dwa rodzaje takich karafek: karafkę i 4 kieliszki z kolekcji Paperboat do mocnych alkoholi oraz niesamowitą karafkę do wina z dębowym korkiem z kolekcji Oval Oak.

Pierwsza ma niezwykle oryginalny kształt latarni morskiej, jest wykonana z ceramiki, kieliszki będące w zestawie są z kolei wykonane z niebieskiego szkła barwionego półprzeźroczystego. Karafka ta posiada ceramiczny korek, który umożliwia szczelne zamykanie karafki i długotrwałe przechowywanie w niej alkoholu.

Można jej także używać do podawania trunków. Jej pojemność wynosi 600 ml.

Z kolei lubiana przez smakoszy wina karafka Oval Oak jest doskonała do podawania i degustacji różnego rodzaju win. Szerokie dno karafki do wina zapewnia odpowiednie napowietrzenie trunku, a ekologiczny, stuprocentowo naturalny dębowy korek w kształcie kuli zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami i rozlaniem się trunku.

Takie akcesoria barowe są niezbędne zarówno w domu, jak i w restauracji, która chlubi się serwowaniem dobrych win.