Kawa Cold Brew – przepisy na bezalkoholowe drinki

Kawa cold brew to jedna z najpopularniejszych metod parzenia w letnie upały. Uzyskany napar jest bardzo aromatyczny, ale przede wszystkim chłodny i orzeźwiający. Można ją pić samą, jednak istnieje kilka ciekawych przepisów, dzięki czemu nasza kawa nabierze zupełnie nowego charakteru.

Orange JuiceCoffe w wersji cold brew

Jeden z hitów wszystkich kawiarnia na plażach. Niezwykle smaczny i orzeźwiający drink bezalkoholowy, o którym mówi się, że pomaga zwalczać kaca. Żeby go uzyskać, wystarczy nasze cold brew zmieszać ze świeżo wyciskanym sokiem pomarańczowym oraz dodać parę kostek lodu. Jeżeli chodzi o proporcje, to tutaj są różne szkoły. Jedna z nich mówi, by mieszać oba napoje w stosunku 1:1, dzięki czemu zachowujemy odpowiedni balans smaków. Jednak jeżeli chcemy uzyskać napój słodszy, bardziej orzeźwiający i lekki, na jedną porcję kawy należy dodać dwie porcje soku.

Cold Brew Tonic

Napój wyraźnie inspirowany napojem espresso tonie. Nie ma się co dziwić, bo kawa zmieszana z tonikiem daje naprawdę świetny rezultat. Przede wszystkim należy skorzystać z dobrej jakości toniku. Tani, sklepowy napój daje znacznie mniej zadowalające efekty. Tonik należy zmieszać z kawą parzoną na zimno w stosunku 1:1.

Cold Brew Honey

Jeden z bardziej zaskakujących przepisów. O ile łączenie miodu z kawą na ciepło raczej się nie sprawdza, tak dodanie łyżeczki miodu na 200 ml cold brew daje rewelacyjne efekty. Kawa zaczyna smakować bardzo deserowa, a ponieważ napój jest zimny, nie zabija żadnych aromatów miodu, ani jego właściwości prozdrowotnych. Bardzo dobrze smakuje to zarówno z mlekiem, jak i bez niego.

Maplecold brew

Tutaj mowa już o czymś, co bardziej przypominać będzie deser, niż kawę. Co ciekawe, tak słodki napój wcale nie musi być wysokokaloryczny. Syrop klonowy jest bardzo słodki i należy go dodawać w niewielkiej ilości. Mniej więcej 2/3 łyżeczki na 200 ml. Do tego, należy dodać trochę mleka lub śmietanki. Doprawiamy szczyptą kakaa i cynamonu. Można też użyć odrobiny ekstraktu z wanilii. Smak zaskoczy wiele osób, ponieważ takie cold brew przypominać będzie pełnoprawny deser, a bogactwo smaków, przy tak niedużej liczbie użytych składników zaskoczy niejednego.