Kawa na ławę, czyli jak wybrać ławę do salonu.

Urządzasz dom lub mieszkanie? Zastanawiasz się jaką ławę kupić do swojego wymarzonego salonu? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Bez względu na to jakiej wielkości urządzasz salon, warto przewidzieć w nim część przeznaczoną do odpoczynku. Jeśli salon jest duży i przestronny najlepsza będzie duża i wygodna kanapa, ale jeśli nie masz zbyt wiele miejsca, wybierz dwa fotele lub małą sofę. Teraz wystarczy dobrać odpowiednią ławę lub stolik kawowy i miejsce do relaksu gotowe. Do małych powierzchni najlepiej wybierać meble, które łączą w sobie te dwie funkcje, czyli ławę i stolik kawowy w jednym. Możesz wtedy wykorzystywać ten mebel w różny sposób w zależności od potrzeb. Bardzo modne są teraz pięknie udekorowane stoliki kawowe. To marzenie niejednej Pani domu. Zanim jednak zaczniemy dekorować naszą ławę warto zastanowić się nad jej wymiarami. Odpowiednio dobrana ława będzie dobrze spełniała swoją funkcję. Jej wysokość dobieramy do wysokości kanapy lub foteli tak aby zapewniała maksymalną wygodę podczas jej użytkowania. Długość i szerokość ławy powinna być odpowiednio dobrana do przestrzeni jaką przeznaczamy na strefę odpoczynku. Zbyt duża lub wysoka ława będzie zajmowała dużo miejsca i po prostu będzie nam przeszkadzała.

Styl w jakim wybierzesz ławę zależy już tylko i wyłącznie od Twoich upodobań. Na rynku dostępnych jest wiele mebli wykonanych z przeróżnego rodzaju materiałów i o różnych wykończeniach. Dostępne są ławy pokryte laminatem lub ławy połysk – czyli wykończone na tzw. wysoki połysk. Odrębną grupę stanowią ławy ze szklanymi blatami, które mogą być doskonałą ozdobą salonu. Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem szła, alternatywą będzie ława z efektem szkła 3D. Ławy takie mają zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania oraz wilgoć, a co najważniejsze, pięknie lśnią. Każdy znajdzie więc coś idealnego do swojego wnętrza.

Jednym z trendów, który ostatnio króluje we wnętrzach jest styl glamour. Jeśli chcesz w ten sposób urządzić swój salon, idealna do tego będzie ława z połyskiem. Lśniąca jak lustro powierzchnia blatu zapewni oczekiwany efekt. Odpowiednio dobrane do niej dodatki sprawią, że będzie to centralny punkt salonu, który będzie nie tylko jego ozdobą, ale zrobi też wrażenie na Twoich gościach.