Kiedy warto kupić gwoździarkę pneumatyczną?

Narzędzia pneumatyczne to sprzęt charakteryzujący się dużą wygodą obsługi i wysoką wydajnością działania w czasie codziennej pracy. W związku z tym, narzędzia tego typu znajdują szereg profesjonalnych zastosowań w wielu różnych branżach. Z takiego sprzętu korzystają m.in. warsztaty samochodowe, zakłady wulkanizacyjne, ekipy budowlane czy remontowe. Z uwagi na konieczność użycia sprężarki, po narzędzia pneumatyczne rzadziej sięgają jednak majsterkowicze amatorzy, dla których takie rozwiązanie może wydawać się zanadto kłopotliwe. Pewnym wyjątkiem w tej grupie narzędzi mogą okazać się gwoździarki pneumatyczne, które skutecznie zastępują zszywarkę lub zwykły młotek. Kiedy zatem warto sięgnąć po gwoździarkę?

Nowoczesne gwoździarki pneumatyczne

Nowoczesne gwoździarki pneumatyczne to urządzenia przeznaczone do automatycznego wbijania gwoździ, zszywek lub sztyftów, w zależności od charakterystyki technicznej konkretnego modelu urządzenia. Narzędzia tego typu mogą być zatem wykorzystywane do budowy różnego rodzaju konstrukcji drewnianych, do renowacji lub budowy mebli, do drobnych napraw i remontów domów. Gwoździarka pneumatyczna okaże się niezastąpionym narzędziem zawsze wtedy, gdy zajdzie potrzeba przybicia kilkuset gwoździ lub sztyftów – gwoździki pozbawione główek. Pneumatyczną gwoździarkę warto kupić na przykład wtedy, gdy planujemy budowę jakiejś większej drewnianej konstrukcji, drewnianej wiaty lub altany, gdy chcemy odnowić dach, zmontować schody lub położyć nowe drewniane podłogi w remontowanym przez nas domu. Musimy jednak pamiętać, że sama gwoździarka pracować nie będzie. Do jej uruchomienia potrzebna będzie nam jeszcze sprężarka, a to w wyraźny sposób zwiększa koszt zakupu i wykorzystania tego typu narzędzia. Jeśli jednak często sięgamy po klasyczny młotek, zakup gwoździarki i sprężarki na pewno się nam opłaci.

Odciążenie pracownika poprzez automatyzację

Profesjonalne gwoździarki pneumatyczne to znacznie szybsza i wyraźnie lżejsza praca związana z wbijaniem gwoździ. Dobrej jakości narzędzie nie tylko wbija gwoździe z prędkością kilkudziesięciu sztuk na minutę, ale co więcej, pozwala na kontrolowanie siły wbijania. Dzięki temu mamy możliwość dostosowania siły urządzenia do rodzaju materiału, na jakim w danym momencie pracujemy. Poza tym wysokiej jakości gwoździarki prócz klasycznych gwoździ o różnej długości i średnicy, niejednokrotnie są w stanie wbijać również sztyfty, a nawet zszywki, co może okazać się niezwykle przydane, chociażby przy tapicerowaniu takich mebli jak krzesła, wersalki czy narożniki. Jeśli wykonujesz tego typu pracę, gwoździarka będzie dla Ciebie bardzo przydatna.