Kiedy wymienić baterię w łazience na nową?

Remont mieszkania to doskonały moment na wymianę wielu domowych, częściowo już zużytych sprzętów. Zastępujemy je urządzeniami nowszej generacji, bardziej funkcjonalnymi w użytkowaniu lub lepiej dopasowanymi do nowego sposobu aranżacji danego wnętrza. Remontując łazienkę, prócz armatury łazienkowej czy mebli, przy okazji wymienić możemy również baterię umywalkową, wannową lub prysznicową – w zależności od tego, z którego rodzaju baterii korzystamy. Wymieniając starą baterię na nową, warto skupić się na sprzęcie lepszej jakości, który zagwarantuje nam wygodę korzystania z umywalki, wanny czy prysznica i jednocześnie stanie się dodatkowym elementem dekorującym łazienkę. Ciekawą propozycją mogą być baterie Kohlman lub nowoczesne baterie innych znanych producentów.

Naprawa czy wymiana?

Warto pamiętać, że częstą przyczyną wadliwego działania baterii umywalkowych jest naturalne zużycie jednego z jej elementów. Zwykle wystarczy wymienić taki element na nowy, by przywrócić baterię do pełnej sprawności działania. Jeśli jednak robimy remont i chcemy unowocześnić naszą łazienkę, warto rozważyć możliwość sięgnięcia po zupełnie nowy typ baterii. Po nową baterię, na przykład po jedną z wieloelementowych baterii Kohlman warto sięgnąć, chociażby wtedy, gdy wymieniamy umywalkę lub gdy przerabiamy instalację wodno-kanalizacyjną w łazience. Przejście z baterii ściennej na baterię Kohlman mocowaną na blacie, tuż przy umywalce, w zdecydowany sposób odmieni wygląd wnętrza każdej łazienki.

Rodzaje baterii umywalkowych

Trendy w aranżacji łazienek stale się zmieniają i to, co było popularne jeszcze wczoraj, dziś może wydać się już zupełnie anachroniczne i niemodne. Dlatego remontując łazienkę, warto zastąpić starą baterię umywalkową typu ściennego lub stojącego jej nowszą wersją. Obecnie wielką popularnością cieszą się baterie umywalkowe nablatowe, składające się z kilku niezależnych elementów – kranu i kurków, które na powierzchni blatu instalowane są oddzielnie. Przykładem takich nowoczesnych baterii umywalkowych mogą być wspomniane już wcześniej baterie Kohlman. Inne rodzaje baterii, z jakich można obecnie korzystać to m.in. baterie jednouchwytowe (jeden uchwyt odpowiedzialny za dozowanie i ustalanie temperatury wody), a także baterie bezdotykowe (na fotokomórkę) czy baterie umywalkowe termostatyczne, umożliwiające programowanie temperatury strumienia wody. Wiele z wymienionych rodzajów nowoczesnych baterii umywalkowych, wannowych i prysznicowych ma w swojej ofercie wymieniana wielokrotnie firma Kohlman.