Klepsydra pogrzebowa i tablica nagrobna

Dla każdego z nas pogrzeb bliskiej nam osoby jest czymś trudnym i w pewien sposób wybija nas z codziennej rzeczywistości. Ciężko jest podejmować decyzje i normalnie funkcjonować. Właśnie dlatego korzystamy z usług zakładów pogrzebowych, aby nas odciążyć. Jednak dobrze, jak niektóre elementy wybierze rodzina, czyli klepsydra pogrzebowa czy tablica nagrobna.

Jak powinna wyglądać klepsydra pogrzebowa?

Klepsydra pogrzebowa informuje o śmierci konkretnej osoby. Zazwyczaj jest rozwieszana przez rodzinę zmarłego lub zakład pogrzebowy, w publicznych miejscach, takich jak tablice ogłoszeń czy na kościele. W klepsydrze należy zawrzeć szczegółowe informacje dotyczące pogrzebu, czyli dzień, godzina i miejsce. Niektórzy mylą klepsydrę pogrzebową z nekrologiem. Różnica polega na tym, że klepsydra pogrzebowa umieszczana jest w miejscach publicznych typu wspomniane wcześniej tablice ogłoszeń czy słupy, a nekrolog w mediach typu prasa, telewizja. Najlepiej usługi pogrzebowe zlecić dla https://zaklad-pogrzebowy-koszalin.funebre.pl/

Jaka tablica nagrobna?

Tablice nagrobne mocuje się na nagrobkach, trumnach albo na krzyżach przy grobie. Znajdują się na niej informacje o zmarłym, czyli imię i nazwisko, data urodzenia i data śmierci, liczba przeżytych lat oraz epitafium. Kiedyś te wszystkie informacje były zamieszczane na nagrobku. Obecnie tabliczki pamiątkowe umieszcza się do płyty nagrobnej. Materiał z jakiego wykonane są tabliczki to mosiądz, który jest bardzo wytrzymały. Tabliczki można wybrać według konkretnych preferencji. Z licznych, dostępnych wzorów na pewno każdy znajdzie to czego potrzebuje.