Klimatyzacja Tarnów – gdzie kupić?

Nietrudno zauważyć, że zapotrzebowanie na klimatyzację wzrasta z każdym rokiem. Dzieje się tak ponieważ coraz więcej osób może pozwolić sobie na jej instalację w domu, mieszkaniu czy biurze. Letnie miesiące stają się coraz bardziej upalne, przez co jedyną skuteczną metodą na ochłodzenie wnętrza jest odpowiednio dobrana klimatyzacja.

Nietrudno zauważyć, że zapotrzebowanie na klimatyzację wzrasta z każdym rokiem. Dzieje się tak ponieważ coraz więcej osób może pozwolić sobie na jej instalację w domu, mieszkaniu czy biurze. Letnie miesiące stają się coraz bardziej upalne, przez co jedyną skuteczną metodą na ochłodzenie wnętrza jest odpowiednio dobrana klimatyzacja.

Dlaczego warto zainwestować w klimatyzację

Jeśli wnętrze klimatyzowane jest dla zwiększenia komfortu przebywających w nim osób, mowa o tzw. klimatyzacji komfortu. Termin odnosi się przede wszystkim do wnętrz domów, mieszkań, biur, hoteli oraz obiektów widowiskowych. W nich klimatyzacja wykorzystywana jest do przetwarzania powietrza w taki sposób, aby zwiększać lub zmniejszać temperaturę w zależności od pory roku.

Czy jednak warto inwestować w klimatyzację? Przede wszystkim pomaga ona w regulowaniu temperatury wewnątrz pomieszczenia. Dzięki temu codzienne czynności i praca mogą przebiegać w komfortowych warunkach. Po drugie, klimatyzacja pomaga także osuszać powietrze. Nadmierna wilgotność powietrza może oznaczać problemy z grzybami i szkodliwymi drobnoustrojami, co prowadzić może do problemów zdrowotnych.

Aby korzystanie z klimatyzacji było bezpieczne i wydajne, należy pamiętać o tym, aby:

  • Podczas pracy urządzenia zamykać wszystkie okna i drzwi,
  • Utrzymywać temperaturę w bezpiecznym zakresie – co oznacza, że różnica temperatur między wnętrzem a zewnętrzem nie powinna wynosić więcej niż 5-6°C (np. przy temperaturze 30°C pomieszczenie nie powinno być chłodniejsze niż 25°C),
  • Należy regularnie przeprowadzać kontrole stanu technicznego – minimum raz do roku należy zamówić usługę serwisowania.

Koszty montażu i eksploatacji – klimatyzacja Tarnów

Biorąc pod uwagę koszt zakupy urządzenia, montażu oraz późniejszej eksploatacji mogłoby się wydawać, że korzystanie z dobrodziejstw klimatyzowanych wnętrz jest dość drogie. Czy jest tak w rzeczywistości?

Koszt montaży całej instalacji będzie zależy od czynników takich jak powierzchnia pomieszczeń, ilość jednostek wewnętrznych oraz wydajność, trudno więc oszacować je jednoznacznie. Po wycenę najlepiej zgłosić się do firmy, której oferta wydaje się dla nas najbardziej interesująca.

Moc klimatyzatora musi być dopasowana do powierzchni danego pomieszczenia. Przyjmuje się, że na 10 m2 powierzchni przypada 1 kW mocy chłodzenia. Dostępne obecnie na rynku urządzenia oferują jednak znacznie efektywniejsze działanie niż kiedyś, w związku z czym klimatyzacja mocy 2,5 kW może okazać się w zupełności wystarczająca do pomieszczenia wielkości nawet 30 m2.

Ile kosztuje eksploatowanie klimatyzacji? Maksymalny pobór energii dla danego urządzenia określa tzw. moc chłodnicza. Przy chłodzeniu klimatyzacją pobór energii będzie mniej więcej 3-krotnie mniejszy niż jej moc chłodnicza i np. dla klimatyzatora o mocy chłodniczej 2,5 kW pobór prądu wynosi ok. 0,8 kW. W rzeczywistości klimatyzator rzadko kiedy musi pracować z pełną mocą, co oznacza, że zużycie będzie jeszcze mniejsze. Dzięki tej proporcji można łatwo wyliczyć ile będzie kosztowała energia niezbędna do zasilenia danego urządzenia.

Klimatyzacja – montaż w Tarnowie i okolicach

Jesteś na etapie poszukiwania firmy, której możesz zlecić wykonanie niezbędnej instalacji? Zaufaj najlepszym specjalistom w regionie – jeśli poszukujesz godnej zaufania firmy, która podejmie się montażu klimatyzacji w Tarnowie, postaw na markę Nowbud. Tworzą ją specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zebranym w wyniku działalności w branży – już niemal przez 30 lat.

Marka oferuje kompleksowy montaż klimatyzacji w Tarnowie, a w nim także:

  • przygotowanie wyceny,
  • rozplanowanie instalacji,
  • dobór odpowiednich urządzeń,
  • dopasowanie oferty i mocy urządzeń do konkretnych potrzeb klienta,
  • opcję serwisowania instalacji.

Klimatyzacja Tarnów? Po więcej szczegółów odwiedź stronę Nowbud i skontaktuj się z jej przedstawicielem za pośrednictwem formularza na stronie lub telefonicznie. Umów się na przygotowanie oferty skrojonej na Twoje potrzeby.