Kolor na życzenie? To nic trudnego!

Planujesz metamorfozę mieszkania i szukasz kolorów, które zmienią wygląd wnętrza, nadając mu niepowtarzalnego charakteru? Chcesz przemalować ściany, ale w sklepach nie możesz znaleźć dokładnie takiego odcienia farb, jaki sobie wymarzyłeś? Co robić?

Mieszalnia farb i kolory tworzone na życzenie!

Jednym z popularnych rozwiązań, po które coraz częściej sięgają osoby o specyficznych i wygórowanych wymaganiach co do koloru farb, jest ich mieszanie. Oczywiście niektórzy próbują samodzielnie mieszać dwa odcienie farb, tak, by uzyskać ten pożądany, ale nie jest to proste. Tym bardziej warto skorzystać z usługi, jaką jest profesjonalne mieszanie farb realizowane np. w OBI. Jak to działa? Szczegóły takiej opcji można znaleźć w omówieniu na stronie https://www.obi.pl/uslugi/mieszanie-farb/.

W największym uproszczeniu: w pełni profesjonalna mieszalnia farb zapewnia szeroką gamę kolorów (paleta kolorów farb do ścian liczona jest tutaj w setkach!), precyzyjny mieszalnik do farby, dzięki któremu uzyskuje się efekty w najdrobniejszych szczegółach i dokładnie takim odcieniu, jakiego oczekujemy. Do tego, zamiast czasochłonnego, samodzielnego mieszania, zapewniony mamy szybki czas realizacji usługi.

Jak dobrać bazę koloru do dekoracji ścian?

W specjalistycznych mieszalniach farb, na klientów czeka cała gama baz, którą można wykorzystać do stworzenia wymarzonego koloru. Bazą są tu:

  • Farby do kuchni i łazienek – odporne na wilgoć i świetnie sprawdzające się w pomieszczeniach o wyższej wilgotności
  • Farby do fasad – w całej gamie możliwości
  • Farby do ścian i sufitów – zarówno wykończone matowo, jak i te z modnym efektem satynowania
  • Impregnaty do drewna i lakierobejce
  • Emalie do metalu i do drewna

Dobierając bazę zawsze warto skorzystać z pomocy doradcy w mieszalni farb, bo to on najlepiej doradzi czym pokryć powierzchnie ścian, w zależności od tego z czego są one wykonane. Dalej, ten sam doradcę podpowie też możliwości uzyskania danego koloru i podsunie konkrety farby z palety do zmieszania.

Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko dobrać kolor farby do ścian, ale dzięki niemu uczyni przestrzeń absolutnie niepowtarzalną – farby powstałe z mieszania nie są przecież dostępne w standardzie na sklepowych półkach.