Kompleksowa oferta w galeriach handlowych

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego galerie handlowe zdobyły tak ogromną popularność?

Odpowiedzi na to pytanie może być wiele, jednakże niewątpliwie jednym z ważniejszych czynników jest szeroka dostępność różnego rodzaju usług w jednym miejscu. Klient galerii handlowej oczekuje możliwości skorzystania z pełnej gamy ofert, takich jak dorabianie kluczy, zakupy, pranie ubrania a nawet usługi szewskie.

Można wysnuć wniosek, że centrum handlowe chcące odnieść sukces, musi posiadać pewien obowiązkowy zestaw usługowy. Co musi się znaleźć w dużych centrach handlowych? Z pewnością zabraknąć nie może kawiarni oraz strefy gastronomicznych, gdyż z pewnością można zgłodnieć podczas kilkugodzinnego chodzenia po sklepach. W większych centrach handlowych pojawiają się również taki usługi, jak pralnie, punkty operatorów telefonii komórkowej oraz wiele innych. Takie punkty są teoretycznie mało dochodowe patrząc na nie z perspektywy właściciela centrum handlowego, jednakże klienci przeważnie ich wymagają.

Coraz częściej klienci oczekują również kompleksowej oferty z zakresu rozrywki. Dlatego w galeriach handlowych zaczynają się pojawiać siłownie, kluby fitness, kina oraz inne tego typu miejsca. Dobrze sprawdzają się również myjnie samochodowe, które oferują swoje usługi w czasie, kiedy właściciel pojazdu wychodzi na zakupy.

W galeriach handlowych można znaleźć również bardzo dużo innych punktów usługowych. Pojawiają się one w tych miejscach najczęściej dlatego, że chcą być w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Właśnie dlatego znajdujemy w galeriach handlowych przedstawicieli telewizji satelitarnych czy dostawców energii.

W ostatnich latach dało się również zauważyć stosunkowo agresywny wzrost różnego rodzaju mniejszych punktów usługowych, które zajmowały się najczęściej sprzedażą akcesoriów komórkowych lub innych drobiazgów. Jest to związane głównie z tym, że rynek zaczyna być coraz bardziej nasycony i otwieranie kolejnych tego typu interesów nie jest aż tak bardzo atrakcyjnym biznesem, jak miało to miejsce wcześniej. Nie bez powodu jest również fakt, iż wolne pomieszczenia w galeriach bardzo ciężko dostać od ręki i niekiedy trzeba na nie czekać – im bardziej popularne miejsce, tym dłuższy czas oczekiwania.