Korzyści z wykorzystania reklamy display

Na początku warto określić, czym jest reklama displayowa. Jest to więc forma reklamy graficznej. Może być ona wyświetlana na różnych urządzeniach np. komputerach, telefonach, tabletach. Główną korzyścią z wykorzystania reklamy displayowej jest łatwa i szybka promocja marki. A co za tym idzie – zdobycie potencjalnych Klientów.

Jakie są formy reklamy displayowej?

Mamy różne formy i rozmiary reklamy displayowej. Przykładowo reklama display może przybierać formę billboardów lub banerów, które są widoczne na górze strony www. Mogą być to też przyciski – buttony, czy też mniejsze boxy. Zarazem również pionowe formy, które można zobaczyć z boku strony. Są to też pop-upy i pop-undery.

Dlaczego reklama displayowa to rozwiązanie coraz bardziej popularne?

Wszystkie osoby, które prowadzą działania marketingowe w Internecie – coraz chętniej korzystają z reklam displayowych. Nic dziwnego, bowiem ma ona bardzo wiele zalet, a jej efekty mogą być naprawdę spektakularne.

Zalety reklamy displayowej

Reklamy displayowe mają bardzo duży zasięg. Wynika to z tego, że są one wyświetlane nie tylko w małych, mniej znanych blogach, czy stronach, ale również w dużych serwisach. Reklama displayowa pozwala Ci również określić docelową grupę odbiorców. Przykładowo więc może być ona wyświetlana jako reakcja na wyszukiwane przez użytkownika słowo kluczowe. Charakteryzuje się ona również wymierną skutecznością i maksymalnymi wynikami. Reklama displayowa idealnie sprawdza się także w ramach remarketingu. Do promocji zupełnie nowej marki będzie ona również niezastąpiona.

Komu polecana jest reklama displayowa?

Reklama displayowa jest bardzo uniwersalna. Przede wszystkim polecana jest firmom, którym zależy na tym, aby w szybki i prosty sposób zbudować świadomość marki. Doskonale sprawdzi się także np. przy wprowadzaniu nowych produktów. Najważniejsze jest jednak, aby reklama displayowa miała dobrze opracowany komunikat. Istotne jest także dokładne określenie grupy odbiorców.

Od czego zacząć, by dobrze przeprowadzić kampanię display?

Decydując się na przeprowadzenie kampanii display, wcześniej koniecznie musisz mieć dobrze przygotowany plan. Kampanie display są bardzo skuteczne, jednak powinieneś stosować się do pewnych wskazówek. Ważna jest np. identyfikacja celów, zdefiniowanie grupy odbiorców, czy też ustawienie stawek i budżetu. A więc określając cele, zastanów się na czym najbardziej Ci zależy i trzymaj się tego głównego celu w trakcie prowadzonych działań. Zdefiniowanie grupy odbiorców to nic innego jak określenie do kogo kierujesz swój przekaz.