Kule kąpielowe wg własnego pomysłu: do wanny

W poszukiwaniu idealnych dla siebie dodatków do kąpieli: zarówno tych, przyjemnie otulających ciało zapachem, jak i sprawiających, że skóra staje się gładsza, i milsza w dotyku jesteśmy dziś w stanie przemierzyć naprawdę wiele sklepów internetowych, drogerii a nawet aptek. Co ciekawe, pomysłów na to, by nasza kąpiel była przyjemniejsza niż zwykle jest coraz więcej!

Od dawna już w drogeriach i sklepach kosmetycznych można znaleźć m.in. takie produkty urozmaicające kąpiel jak znane już wszystkim żele kąpielowe, płyny, a nawet specjalne kule nasączone w odpowiedni sposób olejkami eterycznymi tak, by równomiernie w czasie kąpieli uwalniały zapachy uprzyjemniające ten moment i… dzięki zawartym w nim składnikom, wpływały kojąco na skołatane nerwy, działały odprężająco, antydepresyjnie a nawet leczniczo.

Ciekawym pomysłem dla poszukujących takich nowinek są również kule kąpielowe EcoFlores, które… można zaprojektować samemu, tak, by zawierały w sobie dokładnie takie zapachy, jakie lubimy! Jak to działa? W EcoFlores możemy dostać specjalnie opracowane zestawy do samodzielnej produkcji kul kąpielowych opartych na olejkach eterycznych i przyjemnie musującym składzie, które po wrzuceniu do wanny pienią się, i uwalniają ukryte w nich aromaty.

Wyprodukowanie takiej kuli nie jest ani skomplikowane, ani, co ważne, nie zajmuje wiele czasu więc możemy w dowolnym momencie stworzyć do własnej kąpieli coś niesamowitego.

Do produkcji takich kul potrzebujemy zestawu, w skład którego wchodzą: wybrane przez nas olejki eteryczne (takie, które odpowiadają naszym potrzebom jak np. działający antydepresyjnie olejek z bergamota, czy kojący i relaksujący olejek z bazylii), do tego niezbędna jest również prosta forma do kul kąpielowych (koszt to ledwie 2,50 zł przy małej kuli do 5 zł przy fantazyjnych kulach w formie serca). Poza tymi dwoma niezbędnymi produktami, by wyprodukować kulę zapachową do kąpieli będziemy musieli mieć jeszcze sodę oczyszczoną, kwasek cytrynowy, barwniki dla ładnego koloru, woreczki celofanowe oraz papierową torebkę. Wszystkie te elementy można dostać w EcoFlores, w kompletnym zestawie do produkcji kul (zawiera również instrukcję wykonania).

Takie kule to również świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu z rodziną: każdy może przecież wykonać kulę dla siebie! Doskonała zabawa i niepowtarzalne wrażenia w kąpieli.