Leasing sprzętu – to się opłaca!

Wyposażenie firmy wiąże się zwykle ze sporymi kosztami. To szczególnie problematyczne w przypadku młodych firm, które dopiero zaczynają swoją działalność na rynku. Aby choć trochę ograniczyć wydatki, warto zdecydować się na wzięcie sprzętu w leasing. To się naprawdę opłaca!

 

Chociaż zdecydowanie największą popularnością cieszy się leasing samochodów, z powodzeniem możemy wykorzystać tę formę finansowania zakupu do kupna sprzętu komputerowego. Coraz więcej dystrybutorów sprzętu oferuje swoim klientom właśnie takie rozwiązanie. Użytkowanie sprzętu objętego leasingiem jest tańsze niż kupno tego samego sprzętu na kredyt. Leasingiem może być objęty zarówno nowy, jak i używany sprzęt, co czyni całą inwestycję jeszcze bardziej opłacalną.

 

Konkretne warunki leasingu zależą do firmy, która go udziela. Okres objęty leasingiem waha się zwykle między 24, a 60 miesięcy. Po zakończeniu okresu leasingu sprzęt można wykupić na własność lub zrezygnować z jego użytkowania.

 

Instytucje oferujące leasing sprzętu komputerowego nie kierują swoich usług wyłącznie do dużych przedsiębiorstw. Z powodzeniem mogą korzystać z nich również niewielkie rodzinne firmy, a nawet jednoosobowe przedsiębiorstwa.