Magia koloru w aranżacji

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważną rolę w kształtowaniu atmosfery panującej w naszym domu odgrywają odpowiednio dobrane kolory. Niestety, bardzo często dobieramy je na zasadzie przypadku, kierując się wyłącznie własnymi upodobaniami, czy aktualnymi trendami, a to na pewno nie jest dobre rozwiązanie.

1415373_paint_twirl_4Kolory muszą być dopasowane przede wszystkim do charakteru pomieszczenia. W sypialni wskazane jest stosowanie delikatnych, pastelowych kolorów, które pomogą nam wyciszyć się snem. Malowanie ścian w sypialni na krwistą czerwień nie jest dobrym pomysłem, chociaż niewątpliwie tworzy ciekawą, pobudzającą aranżację.

W gabinetach i innych pomieszczeniach wykorzystywanych do pracy i nauki warto wprowadzić elementy w odcieniach pomarańczu i zieleni. To kolory odpowiadające za koncentrację i skupienie. Dzięki nim nasz wysiłek intelektualny będzie znacznie bardziej efektywny.

Najwięcej swobody mamy przy doborze kolorów dominujących w kuchni i łazienki. W przypadku tych pomieszczeń możemy kierować się wyłącznie własnymi upodobaniami, dbając o to, by kolory wykorzystane w danym pomieszczeniu tworzyły spójną całość i dopełniały się wzajemnie lub wręcz przeciwnie – kontrastowały ze sobą.