Meble do ogrodu

Pogoda za oknem zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ci, którzy dysponują własnym ogrodem są niewątpliwie w uprzywilejowanej sytuacji, oczywiście pod warunkiem, że włożą nieco wysiłku w urządzenie swojego ogrodu.

1403882_autumn_garden_2Podstawa to odpowiedni dobór mebli ogrodowych. W sklepach możemy wybierać wśród przeróżnych modeli. Czym powinniśmy się kierować przy ich wyborze? Najważniejszych jest niestety budżet, którym dysponujemy. Im więcej pieniędzy możemy wydać na meble, tym szerszy wybór mamy.

Do najtańszych należą meble plastikowe. W sezonie kupimy je w niemal każdym hipermarkecie. Są łatwe w utrzymaniu i dostępne w bogatej gamie kolorów. Ich największą wadą jest niska wytrzymałość. Zdarza się, że już po jednym sezonie meble do niczego się nie nadają.

Z tego powodu warto rozważyć kupno nieco droższych, ale zdecydowanie bardziej wytrzymałych mebli z ratanu lub technoratanu. Tego rodzaju meble prezentują się bardzo efektownie, szczególnie jeśli ułożymy na nich dekoracyjne poduchy. Należy jednak chronić je przed wilgocią, inaczej szybko tracą swój atrakcyjny wygląd.

Najdroższe rozwiązanie to kupno mebli drewnianych. Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę, że to inwestycja na długie lata. Odpowiednio konserwowane meble z drewna mogą przetrwać nawet kilkanaście lat.