Meble i dodatki w stylu art-deco

Szukając pomysłu na nowy wystrój swojego mieszkania, warto pomyśleć o stylu art-deco. To dość charakterystyczny styl, który mimo upływu czasu nie traci na popularności. Bez większej przesady można go nawet określić mianem ponadczasowego.

 

Jakie elementy są charakterystyczne dla tego stylu? Przede wszystkim duże, masywne meble o zaokrąglonych krawędziach. Kiedy styl ard-deco się rodził, zwykle były one wykonywane ze sklejki, teraz warto postawić na zdecydowanie bardziej stylowe meble drewniane o podobnych kształtach.

 

Jeśli chodzi o wykończenie mebli w stylu art-deco, króluje wysoki połysk. Często spotyka się też meble pokryte materiałem, na przykład takim imitującym wężową skórę. Współcześnie spotyka się też meble fornirowane.

 

Wybór dodatków w stylu art-deco jest bardzo szeroki. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na oświetlenie – lampy w kształcie marmurowych mis, lampki, których nogi są rzeźbione w kształt kobiecej sylwetki, czy też kinkiety z matowego szkła. Do tego warto dobrać lustro wykonane z kryształu, którego górną część wieńczy charakterystyczna aztecka piramida. Okna w stylu art-deco zdobią natomiast grube, ciężkie zasłony, sięgające aż do samej ziemi.