Modnie, uniwersalnie i estetycznie dzięki panelom ściennym tapicerowanym

Prostym i szybkim sposobem na wprowadzenie do wnętrza ciepła, przytulności, elegancji, będzie zmontowanie na ścianie paneli ściennych tapicerowanych. To innowacyjne rozwiązanie sprawdzi się w niemalże każdym pomieszczeniu, szczególnie w salonie, sypialni i pokoju dziecięcym. Możliwości jest oczywiście znacznie więcej. W przypadku paneli ściennych nie ma mowy o nudzie, gdyż dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, mogą mieć przeróżne kształty. Wszystko to sprawia, że za ich pomocą stworzymy wystrój w pełni zgodny z naszymi indywidualnymi potrzebami i preferencjami.

Do czego przydadzą się panele tapicerowane?

Panele ścienne, jak sama nazwa na to wskazuje, służą do wykańczania ścian. Ich możliwości aranżacyjne ze względu na mnogość kolorów i kształtów są ogromne, wręcz nieograniczone. Tylko od nas zależeć będzie to, w jakim celu je wykorzystamy i jaki stworzymy za ich pomocą wystrój. Panele mogą stać się nawet obiciem dla oparcia krzeseł czy ławki w jadalni. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać efekt miękkiej ściany. Dużo przyjemnej będzie nam się opierać o ścianę miękką, miłą w dotyku i ciepłą. Ściana wokół łóżka czy za siedziskiem jakiegokolwiek mebla jest idealna do tego, aby wyłożyć ją panelem tapicerowanym. Jeśli nie posiadamy łóżka z ramą, która ma już wbudowany zagłówek, to warto wykorzystać panele ścienne do stworzenia miękkiego wezgłowia czy zagłówka. Okazuje się być to dużo tańszym rozwiązaniem niż kupowanie kosztownego mebla. Takie panele stają się praktyczną dekoracją każdego wnętrza. Nadają elegancji, wręcz luksusu. Wszystko zależy od tego, na jakie dokładnie panele się zdecydujemy pod kątem kolorystyki i kształtu. Wspaniale sprawdzają się do wypełnienia wnęki w przedpokoju czy stworzenia unikalnej mozaiki.

Zaletą paneli ściennych tapicerowanych jest poprawa akustyki wnętrza. Jako, że są one miękkie i wypukłe, świetnie pochłaniają dźwięki, w tym hałasy. Można liczyć na efekt wygłuszenia pomieszczenia na poziomie sięgającym do nawet 70%. Wspaniale sprawdzą się wobec tego w sypialni, pokoju dziecka, w gabinecie. Na korzyść tego innowacyjnego rozwiązania przemawia również to, że ma właściwości amortyzujące. Z tego właśnie powodu warto wyłożyć panelami ściany w pokoju dziecięcym, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Rodzic nie musi wówczas martwić się o to, że jego pociecha uderzy się o twardą powierzchnię i zrobi sobie krzywdę. Należy pamiętać o tym, że dzieci są bardzo energiczne i żywiołowe, trudno je upilnować. Jeśli na wysokości 100-120 cm ściany znajdą się dekoracyjne panele, maluch będzie mógł się komfortowo bawić. Wysokiej jakości panele ścienne tapicerowane, dostępne w wielu kolorach i kształtach, można znaleźć na stronie producenta paneli ściennych

Co z montażem paneli ściennych tapicerowanych?

Jedną z zalet paneli ściennych jest ich łatwy montaż, z którym prowadzi sobie praktycznie każdy i to bez sięgania po jakieś specjalistyczne sprzęty. Fachowiec w niczym nie będzie nam potrzebny, co przekłada się na spore oszczędności. Wyposażyć należy się w panele, klej montażowy lub taśmy rzepowe. Jest to sposób na szybkie odmienienie dotychczasowego wystroju wnętrza, bez konieczności przeprowadzania kosztownych i czasochłonnych remontów. Panele nakłada się na dokładnie wyczyszczoną powierzchnię, wolną od wszelkich zabrudzeń, tłustych plam, ubytków.