Montaż klimatyzacji- przydatne informacje

W obecnych czasach w Polsce temperatura w ciągu roku jest bardzo zróżnicowana i niejednokrotnie staje się powodem złego samopoczucia ludzi.

Każdy po powrocie z pracy, gdzie było niezwykle gorąco, morzy o chłodnym pomieszczeniu, w którym upał panujący na zewnątrz nie będzie aż tak dotkliwy. Duża część społeczeństwa postanawia zainwestować w montaż klimatyzacji w domu. Czy taki zakup jest opłacalny i co najważniejsze, nie szkodzi zdrowiu?

Klimatyzacja – co powinniśmy o niej wiedzieć?

Klimatyzatory stosowane są w pomieszczeniach o różnej powierzchni. Decydując się na montaż wentylacji, powinniśmy dokładnie wymierzyć każde pomieszczenie, aby nie doprowadzić do sytuacji montażu zbyt dużego klimatyzatora w pomieszczeniu lub odwrotnie. Użytkownicy powinni również wiedzieć, że klimatyzacja nie służy jedynie do chłodzenia pomieszczeń do optymalnej temperatury, ale też do ich nagrzewania na przykład w sezonie zimowym. W celu uniknięcia problemów zdrowotnych ważnym aspektem użytkowania klimatyzatorów jest fakt, że temperatura w pomieszczeniu nie powinna być niższa od temperatury na zewnątrz o więcej, niż 6 st. C. W przypadku zbyt dużej różnicy mogą powstawać przeziębienia i inne dolegliwości zdrowotne. Ważne jest też zachowanie w pomieszczeniach odpowiedniej wilgotności, ze względu na fakt, że w pomieszczeniach wilgotnych i gorących, woda wydzielana z organizmu człowieka nie ma ujścia na zewnątrz. W zależności od miejsca, urządzenia te montowane są na zewnątrz, na ścianach lub na sufitach. W pomieszczeniach najczęściej stosuje się montaż klimatyzacji naściennej. Do ich zalet można zaliczyć estetykę i niskie koszty montażu. Większość takich urządzeń nie rzuca się w oczy, a wręcz stanowi ozdobny dodatek. Bardzo wygodne są klimatyzatory przenośne, które można umieszczać, gdzie tylko chcemy, jednak w porównaniu z typowym klimatyzatorem zainstalowanym na stałe, urządzenia te wypadają niekorzystnie. Mają one nieestetyczny wygląd i zazwyczaj stosowane są jedynie tak, gdzie klasyczny montaż klimatyzacji jest niemożliwy. Klimatyzatory dwuczęściowe typu Split powinny zostać zamontowane przez fachowców, gdyż większość usterek tych urządzeń wynika z samodzielnego, niepoprawnego zainstalowania. Dodatkowym atutem jest też cicha praca i niewielki pobór prądu, który docenią osoby oszczędne.

Szukasz specjalistów od klimatyzacji? Zapraszamy! KALOR – klimatyzacja Kraków