Mycie okien w szklanych wieżowcach

Brudne okna nie prezentują się zbyt dobrze, dlatego należy je regularnie czyścić. Nie zawsze jednak jest to takie proste. W przypadku szklanych wieżowców niezbędne jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy alpinistycznej, która wszystkim się zajmie. Co warto wiedzieć o myciu okien na wysokościach? Komu zlecić tego typu prace? Dowiedz się!

Komu zlecić mycie okien na wysokościach?

Mycie okien na wysokości to usługa, którą znajdziemy w ofercie większość firm alpinistycznych. Pracują nam specjaliści, którzy oferują kompleksową pomoc w zakresie wykonywania prac na naprawdę dużych wysokościach. Jednak jedną z najczęściej zlecanych prac jest mycie okien, które jest czasochłonne i wymaga doświadczenia. Absolutnie nie powinny się tego podejmować osoby bez odpowiedniego przeszkolenia i wiedzy, bowiem jest to niebezpieczne. Poza tym osoby niedoświadczone najprawdopodobniej źle wykonają tego typu prace – częstymi błędami są np. zacieki czy chociażby niedoczyszczone rogi okien. Dlatego najlepiej mycie okien na wysokości powierzyć renomowanej firmie takiej jak Hi’Line, której pracownicy nie dopuszczają do wspomnianych nieprawidłowości.

Co jest niezbędne do mycia okien na wysokości?

By okna w szklanych wieżowcach lśniły, to niezbędne jest zastosowanie kilku akcesoriów, dzięki którym będzie to możliwe. Potrzebne są również umiejętności i przeszkolenie BHP. Wśród niezbędnych akcesoriów znajdują się środki czyszczące, które są w stanie poradzić sobie ze wszystkimi zabrudzeniami. Na oknach nie mogą pozostawać żadne smugi i tym podobne, dlatego podczas mycia okien na wysokości powinno wykorzystywać się rozmaite produkty takie jak m.in. płyny czy mleczka. Potrzebne są również akcesoria takie jak specjalne ściereczki oraz skrobaczki, dzięki którym uda się uzyskać trwałe efekty.

Podczas mycia okien na wysokości szczególnie istotny jest też sprzęt, bez którego nie było to możliwe. Chodzi tutaj m.in. o kije teleskopowe, które świetnie się sprawdzają, jeśli chodzi o czyszczenie trudno dostępnych powierzchni. Do wyczyszczenia okien znajdujących się na dużych wysokościach ok. 25 m niezastąpione są też różne podnośniki i rusztowania. W sytuacji jednak gdy mycie okien ma się odbyć na wysokości przekraczającej 40 m, to nie obejdzie się bez sprzętu alpinistycznego. Pamiętajmy jednak, że tego typu usługi może wykonywać jedynie osoba, która przeszła odpowiednie kursy i zdobyła kwalifikacje.

Jak często należy myć okna na wysokościach?

To, jak często powinno się myć okna na wysokościach, w dużej mierze zależy od nas samych. W każdym momencie możemy zdecydować się na ich wyczyszczenie, choć budynki takie jak szklane wieżowce najczęściej myje się latem. Wtedy jest pewna pogoda i nie ma ryzyka, że dojdzie do jakieś tragedii. Nie powinno się bowiem myć okien na wysokości, gdy na przykład wieje silny wiatr.