Mycie podłogi w kilku krokach – o czym warto pamiętać?

Podłoga to bezapelacyjnie jedna z najszybciej brudzących się domowych przestrzeni i to niezależnie od tego, z jakiego materiału jest wykonana. Jej czyszczenie szczególnie daje się we znaki tym, którzy mają w domu zwierzęta lub małe dzieci. Na szczęście mycie podłóg nie musi być już wyzwaniem dla wielu domowników i aby skutecznie uporać się z tym problemem, należy wybrać odpowiedni środek czyszczący oraz narzędzia. Które z nich mogą przyspieszyć sprzątanie?

Wielozadaniowy płyn czyszczący – jaki wybrać?

Zastanawianie się za każdym razem, czy danym preparatem można umyć konkretny materiał, bywa męczące i czasochłonne. Z pomocą przychodzi niezawodny i popularny od wielu lat Uniwersalny Płyn Ludwik Ekologiczny, który ma sprawdzony skład – oparty jest on przede wszystkim na działaniu aktywnej sody. Dla osób stawiających na pierwszym miejscu kwestie proekologiczne bardzo dobrą wiadomością będzie również to, że płyn ten już w małych ilościach jest w stanie usnąć znaczące zabrudzenia. Ponadto jego opakowanie pochodzi z materiałów z odzysku, a samo także nadaje się do recyklingu.

  • Produkty ekologiczne z firmy Ludwik są wolne od formaldehydu, fosforanów, sztucznych barwników oraz innych szkodliwych substancji. Dzięki swojej skuteczności, taki płyn do mycia szybko usuwa kurz, brud oraz tak bardzo niepożądane uporczywe plamy. Jest delikatny oraz naturalny pozostawia po sobie świeży zapach zielonej herbaty i jaśminu

Domowe preparaty

Dla osób poszukujących domowych sposobów mycia podłóg, rozwiązaniem alternatywnym może być woda z octem lub cytryną. W tym pierwszym przypadku trzeba się liczyć niestety z tym, że ocet pozostawia po sobie specyficzny zapach, który dla wielu osób może być drażniący i aby się go pozbyć, należy dodać do wody kilka kropel olejku eterycznego. Do usunięcia różnorakich plam i zabrudzeń stosuje się czasami wodę z płatkami mydlanymi, jednak bardzo często zdarza się, że pozostawia ona po sobie nieestetyczne zacieki, które trzeba dokładnie wypolerować.

Czym myć podłogę drewnianą i panele?

W przypadku drewna niezbędna jest właściwa pielęgnacja, która zakłada m.in. to, aby podczas mycia stosować niewielkie ilości wody. Do sprzątania podłóg drewnianych idealnie nadaje się specjalistyczny płyn, który nie tylko czyści, ale i konserwuje. Podłogi drewniane można także umyć za pomocą mopa parowego, gdyż usuwania on zanieczyszczenia bez konieczności stosowania zbyt dużej ilości wody.