Najbardziej kobiecy z foteli

fotelTo co wyróżnia fotel up5 na tle innych to przede wszystkim opływowe kształty. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że inspiracją do ich zaprojektowania były krągłości kobiecego ciała. Początkowo miał być symbolem zniewolenia kobiety, ostatecznie symbolizuje seksapil i pewność siebie.

Fotele w damskim looku

Patrząc na nowoczesną formę fotela, trudno uwierzyć, że ma on już ponad czterdzieści lat. Pierwszy egzemplarz pojawił się na rynku już w 1969 r. Wtedy to architekt Gaetano Pesce postanowił stworzyć fotel, który swoim kształtem przywodziłby na myśl kobiece ciało. Trzeba przyznać, że mu się to udało – fotel prezentuje się niezwykle wiarygodnie.

Warto zaznaczyć, że fotel nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest przy tym bardzo wygodny. Głęboki i miękki pozwala doskonale się zrelaksować i to nie tylko mężczyznom tęskniącym do kobiecych ramion.

Na przestrzeni lat zmieniła się forma, w jakiej sprzedawany jest fotel. Początkowo wykonywano go z miękkiej pianki, która po odessaniu powietrza kurczyła się, tworząc płaski pakiet. Dopiero po rozpakowaniu fotela w domu nabierał on kształtów. Dziś fotele tego typu są jeszcze dostępne, ale tylko w formie typowych mebli o normalnej objętości.