Nietypowe pakowanie prezentów

Wszystkie opakowania na prezenty, czy są to woreczki ozdobne, pudełeczka czy po prostu papier ozdobny, muszą być nie tylko stosownie dobrane do okazji, ale również ładnie przygotowane. Wiele osób idzie na łatwiznę, decydując się po prostu na wykorzystanie zwykłych torebek prezentowych, dostępnych obecnie nie tylko w różnych rozmiarach, ale również i na rozmaite okazje.

Tymczasem dobrze jest zastanowić się, jak oryginalne zapakować prezent, zwłaszcza w przypadku, gdy chcemy zainwestować w coś wyjątkowego. Często woreczki ozdobne czy rozmaite pudełeczka wyglądają o wiele ciekawiej, bo rzadziej się je spotyka i są bardziej nietypowe od klasycznych opakowań. Nie zawsze jednak będą dobrym wyborem, zwłaszcza, gdy nie wiemy, jak je ładnie dobrać.

Dopasuj do okazji

Przede wszystkim każdy prezent dobrze jest zapakować stosownie do okazji. W przypadku upominków dla dzieci zdecydowanie najlepiej sprawdzi się papier ozdobny, bo często jego rozdzieranie jest częścią całej przyjemności z otrzymywania prezentu i jego otwierania. Ładny woreczek ozdobny sprawdzi się w przypadku podarowania wyjątkowej biżuterii albo ręcznie robionego prezentu, zwłaszcza gdy jest zdobiony logotypem producenta i stanowi ekskluzywny zestaw. Z kolei klasyczne torebki dobrze jest zostawić np. na okazje takie, jak wesele, kiedy pakujemy do nich konkretnych kształtów produkty, jak choćby butelki z winem. Wszelkie pudełeczka z wypełnieniem dobrze sprawdzą się dla klasycznej biżuterii.

Wybierz materiał

W przypadku papieru ozdobnego wybór materiału sprowadza się do wyboru papieru o odpowiedniej grubości, ewentualnie dopasowanym do okazji czy czasu w roku wzorze. Inaczej jest już w przypadku, czy do pakowania prezentu wybieramy woreczki ozdobne – tutaj wybór mamy spory i możemy zdecydować się na woreczki z różnych materiałów. W przypadku biżuterii czy delikatnych produktów, takich jak np. perfumy, dobrze sprawdzą się woreczki grubsze, np. z aksamitu, ponieważ pięknie się prezentują i chronią wnętrze. W zakresie pudełeczek najlepiej jest wybierać coś kartonowego, z dodatkowym zdobieniem – tutaj wybór jest ogromny. Z kolei jeśli chcemy coś trwałego, co potem będzie dodatkowo funkcjonalne, lepiej sprawdzą się grawerowane pudełka z drewna.

Bez względu na to, czy do pakowania prezentu wybierzemy ładny woreczek ozdobny, czy też pudełeczko albo klasyczny papier ozdobny, wybór odpowiedniego wzoru i kształtu jest kluczowy. Bardzo ważnym elementem pakowania jest bowiem włożenie w oprawę wizualną całego swojego serca – wtedy osoba obdarowana czuje się jeszcze bardziej doceniona i otoczona uczuciem.