Nietypowe zastosowania druku cyfrowego

Wielu z nas myśląc o tym, co może zaoferować drukarnia ogranicza się do stwierdzenia, że są to jedynie wydruki dokumentów, ewentualnie wydruk wizytówek czy broszur albo plakatów.

Nic dziwnego, ponieważ tego rodzaju usługi poligraficzne są jednymi z najpopularniejszych na naszym rynku. Okazuje się jednak, że nie jedynymi. Zobacz, jakie ciekawe możliwości stwarza nam druk cyfrowy. Oto nasza lista kilku nietypowych zastosowań tej techniki drukarskiej.

Ciekawe etykiety na napoje

Druk cyfrowy pozwala na stworzenie i wydruk ciekawych etykiet, które można następnie przykleić na butelki z napojami czy też na suplementy diety. To dobra wiadomość dla reklamodawców i producentów wyrobów leczniczych lub po prostu napojów. Dzięki technologii druku cyfrowego mogą wnieść oni nową jakość do swojej branży.

Eleganckie zaproszenia

Jeśli wolisz samodzielnie wykonywać zaproszenia dla Twoich gości, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Druk cyfrowy daje Ci możliwość wydrukowania profesjonalnych zaproszeń stosunkowo niskim kosztem. Wystarczy tylko, że Ty zaprojektujesz ciekawy wzór, a drukarnia wydrukuje je w najwyższej jakości.

A może tak na tkaninie?

Technologia druku cyfrowego pozwala nam nie tylko na tworzenie druków na papierze, ale także na tkaninie, typu bawełna, jedwab czy satyna. To duża przewaga druku cyfrowego dla innych znanych na rynku typów druku. W odróżnieniu od innych rodzajów druku, ta technika drukarska pozwala na przenoszenie wzorów zarówno w formie kolorowej, jak i czarno-białej na materiały tekstylne. Dzięki drukowi cyfrowemu możemy tworzyć koszulki z zabawnymi napisami oraz ciekawymi obrazkami.

Kiedy warto skorzystać z druku cyfrowego?

Powyżej wyliczyliśmy kilka zastosowań druku cyfrowego. Tą technikę drukarską warto wybierać zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na wysokiej jakości materiałach, pięknych, mocnych kolorach wydruku oraz na szybkości. Ta ostatnia zaleta druku cyfrowego jest tutaj kluczowa. Drukowanie cyfrowe odbywa się bezpośrednio z pliku, a drukowanie offsetowe musi przejść znacznie dłuższą drogę. Z tego powodu druk cyfrowy jest uznawany za o wiele bardziej wydajny i szybszy. Natomiast druk offsetowy mimo że wolniejszy i nieco gorszej jakości jest tańszy.