Nowoczesne lampy do Twojego salonu

Salon to miejsce z góry przeznaczone na swobodny odpoczynek, a także miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Aby zatem zwiększyć poziom odczuwanego komfortu, potrzebne jest odpowiednie oświetlenie. Z jednej strony praktyczne, z drugiej zaś dekoracyjne – odpowiadające współczesnym nowinkom modowym. Wszystko to sprawia, że lampy nowoczesne cieszą się tak dużą popularnością. Na stałe do lamusa odeszły wiszące żyrandole montowane w centralnej części sufitu, ustępując miejsca kinkietom, halogenom, listwom LED czy lampom podłogowym.

Podkreślenie mieszkalnych stref

Nie ulega wątpliwości, że do najważniejszych stref mieszkalnych zaliczyć możemy przestrzeń służącą jedzeniu i odpoczywaniu. Nic zatem dziwnego, że każda z nich wymaga od nas zastosowania innego światła. W okolicach stołu doskonale sprawdzi się wisząca lampa nowoczesna, podczas gdy w miejscu relaksu z pomocą przyjdą modele wiszące, podłogowe czy kinkiety o regulowanych ramionach. Jeśli lubimy spędzać popołudnia z książką, pomocne okażą się lampy stojące, emitujące jasny strumień światła, który bez trudu skierujemy na obiekt do czytania, np. lampy producenta LEDS C4.

Lampy nowoczesne do wyeksponowania piękna salonu

Bardzo dużą popularnością na przełomie ostatnich sezonów cieszy się oświetlenie punktowe, montowane nad obrazami, fotografiami czy rzeźbami. Ich atutem jest niekwestionowana umiejętność podkreślenia wybranych elementów wyposażenia, a nie całej ściany. Kolejną, godną rozważenia propozycją są listwy LED i świetlówki mocowane przy suficie, emitujące łagodne, rozproszone światło. Aby zwiększyć atrakcyjność pomieszczenia, zaleca się zastosowanie kilku zróżnicowanych lamp nowoczesnych, co bezpośrednio wpłynie na wzrost parametrów estetycznych mieszkania. Warto zauważyć, że przy odpowiedniej grze światłem, można zmienić proporcje domowej przestrzeni. Aby uzyskać optyczny efekt odsunięcia w wąskim pokoju, zaleca się wykorzystanie mocnego strumienia światła na dłuższej ścianie. Z kolei dla podwyższenia pomieszczenia polecanym zabiegiem jest skierowanie wiązki światła wzdłuż ścian na sufit lub z sufitu ku podłodze.

Lampy nowoczesne w czarnej odsłonie

Czarna lampa? Choć początkowo może się to wydawać nieprawdopodobne, w istocie lampy i kinkiety w czarnym kolorze (jak chociażby te dostępne na: http://bbhomeonline.pl/pol_m_Produkty_Oswietlenie-213.html) bardzo dobrze prezentują się w jasnych pomieszczeniach. Na uwagę zasługują szczególnie te o żarówkach typu LED, które nie tylko emitują dekoracyjne oświetlenie, ale również generują spore oszczędności w domowym budżecie. Musimy bowiem pamiętać, że lampy nie tylko mają sprostać zadaniom funkcjonalności, ale również dekoracyjności. Ich design wywiera olbrzymi wpływ na odbiór całego pomieszczenia.