Nowoczesne rozwiązania w karniszach elektrycznych

Karnisze, rolety, żaluzje wewnętrzne, rolety zewnętrzne – sposobów na zasłanianie okna jest całkiem sporo. Każdy wariant ma swoje zalety i cechy, które są odpowiednie do konkretnego rodzaju okna i pomieszczenia.

Karnisze elektryczne były do niedawna wykorzystywane w budynkach z wysokimi oknami, kotarami, głównie w hotelach i salach konferencyjnych. Obecnie produkowane modele są na tyle zgrabne i proste w montażu oraz obsłudze, że coraz częściej goszczą także w mieszkaniach i domach (zwłaszcza tych, w których operowanie innymi rodzajami zasłon jest trudne, a także w miejscach, w których mieszkają osoby starsze lub niepełnosprawne). To najłatwiejszy i najbardziej przyjazny sposób na zasłonięcie okna.

W branży wykończenia wnętrz nazwa KS System jest używana zamiennie z szynami zasłonowymi. Jest to system, który został opracowany właśnie z myślą o karniszach elektrycznych, jest niezawodny i sprawdził się już w wielu przypadkach. KS System przez kilkanaście lat istnienia zdążył już zebrać kilka prestiżowych nagród z targów branżowych. Warto zaznaczyć, że system był nieco inny na samym początku – jest wciąż udoskonalany, wprowadzane są usprawnienia, które poprawiają jego funkcjonalność.

Czym jest KS System

Jest to system umożliwiający szybkie zatrzaskiwanie suwaków oraz uchwytów na szynie. Takie rozwiązanie sprawia, że montaż karnisza jest bardzo prosty, a wieszanie na niej materiału (zasłony) jest bezproblemowe i nie męczy. Tego typu szyny mogą być doginane w taki sposób, aby dopasować je do określonych warunków (np. nietypowy kształt otworów okiennych, zakręty itp.). System dodatkowo posiada ułatwienia zaprojektowane dla okien w innych kształtach (półokrągłe, trójkątne). W takich karniszach można stosować tkaniny różnego rodzaju i wykorzystywać różne metody zawieszania zasłon – taśma marszcząca, haczyki, easyfold). Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników kotar – szyny mogą udźwignąć nawet 8 kilogramów materiału na jeden metr. Potencjalny inwestor ma całkiem spory wybór, ponieważ KS System dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej (niektóre zestawy posiadają również giętarki w pakiecie).

Jakie są zalety KS System

Do najważniejszych zalet, które dają systemowi przewagę nad innymi karniszami można zaliczyć:

  • szybki i nieskomplikowany montaż za pomocą uchwytów Smart Klick,
  • bezproblemowe gięcie kątowe o promieniu 10 centymetrów, a także w łuk w pionie i poziomie,
  • suwaki zabezpieczone przed działaniem promieni UV,
  • możliwość zawieszenia tkanin z taśmą marszczącą lub przy pomocy haczyków,
  • duża rozpiętość wymiarów,
  • duża wytrzymałość na obciążenia,
  • wykończenie szyn za pomocą lakieru proszkowego, co nadaje im bardzo stylowy wygląd.