Nowoczesne super funkcjonalne krzesła biurowe to połowa sukcesu firmy!

Czy można powiedzieć, że funkcjonalne krzesła biurowe to aż połowa sukcesu firmy? Oczywiście, że tak! Wprawdzie ostateczny sukces firmy nie zależy wyłącznie od krzeseł, na których siedzą zatrudnieni w niej pracownicy, ale… jeśli to pracownik wypracowuje prawie 100% zysku firmy, a od komfortu jego pracy zależy i wydajność, a więc zysk dla przedsiębiorstwa, to można zastanowić się nad tym, czy faktycznie wymiana firmowych „oszczędnych” krzeseł ,na lepsze, bardziej wyprofilowane i lepiej dopasowane do pracy – nie jest jednak koniecznością.

Szczególną rolę mają wygodne krzesła i fotele biurowe w tych firmach, w których zdecydowana większość pracowników wykonuje swoje zadania bezpośrednio przy biurku. Nie mówimy tutaj o firmach typowo produkcyjnych, czy usługowych, jak naprawy hydrauliczne czy elektryczne, ale o dużych i średnich przedsiębiorstwach, oraz międzynarodowych korporacjach, w których prace wykonuje się po prostu „za biurkiem”. I to również tutaj wypracowywany jest główny zysk firmy.

Od wydajności pracy pracownika zależą zarobki całej firmy, a więc jeśli pracodawca nie zapewnia pracownikowi optymalnych warunków do działania – tracą wszyscy. I firma, i szef, i państwo ściągające podatki. Tracą również sami pracownicy – w tym przypadku, zdrowie, bo praca na źle dobranych krzesłach wcześniej czy później przyniesie efekty w postaci schorzeń kręgosłupa.

Jak wybrać idealne krzesła biurowe dla pracowników?

Przeglądając oferty specjalistycznych sklepów z takim asortymentem, jak np. www.ergoexpert.pl możemy zauważyć, że najważniejszymi atutami takiego krzesła są: odpowiednio profilowanie oparcia (uwzględniające lekkie wybicie w okolicy lędźwiowej), wygodne i regulowane podłokietniki, które pozwolą odpocząć przedramionom, zagłówek do oparcia głowy (często niedoceniany, a jednak z przyczyn zdrowotnych i kręgowych – szalenie ważny), możliwość komfortowej zmiany pozycji (krzesło obrotowe), oraz dobór odpowiedniego materiału do środowiska w którym krzesło jest używane. Skóra na oparciu będzie chłodniejsza w gorące dni, ale jeśli pomieszczenie jest zbyt gorące, to lepiej sprawdzą się oparcia z przewiewnej siatki.

Czy warto zaplanować wymianę starych krzeseł, jeśli pracownicy (przynoszący firmie zyski) narzekają na ich wygodę? Oczywiście! To prawdopodobnie zwiększy zarówno komfort ich pracy jak i wydajność.