Nowoczesne szklane elementy wnętrz

Szkło we wnętrzach kojarzy się przede wszystkim z funkcjami dekoracyjnymi,  nadającymi przestrzeni mieszkalnej niepowtarzalnego klimatu. Dlatego tak często i chętnie kupujemy rozmaite przedmioty ze szkła, by nasze mieszkanie przyozdobić, a tym samym nadać mu nieco odświeżającego wyglądu.

Nie każdy wie jednak, że szkło może zastąpić wiele elementów mieszkania tradycyjnie kojarzących się z zupełnie innymi materiałami. I jeśli łazienka jest tym pomieszczeniem, w którym szklane elementy towarzyszą ludziom od dziesięcioleci w postaci choćby szklanych kabin prysznicowych, to w kuchni ciągle jeszcze spotyka się ten materiał rzadziej. A właśnie zastosowanie paneli szklanych w kuchni zamiast tradycyjnych kafelek jest niezwykle praktycznym i jednocześnie pięknym wizualnie rozwiązaniem. Kuchenne panele szklane mają tą przewagę nad kafelkami, że mogą posiadać indywidualną, dopasowaną do gustu właściciela grafikę. Łatwo też utrzymać je w czystości.

Innym niestandardowym wykorzystaniem szkła we wnętrzu są szklane podłogi dające efekt powiększenia przestrzeni i niezwykłego oświetlenia rozjaśniającego pomieszczenie, w którym zastosowano takie rozwiązanie. Podłogi szklane wykonywane są ze specjalnie hartowanego szkła, a dodatkowo można je podświetlić, co w niebanalny sposób podnosi atrakcyjność wnętrza o zmroku.

Coraz częściej zamiast dekoracji na ścianach w formie obrazów decydujemy się na grafikę na szkle. Grafika szklana może mieć wielkość tradycyjnych obrazów, ale też pokrywać nawet całe ściany, a dodatkowo wystrój z motywem zaprojektowanym wg naszych gustów stanowi o niepowtarzalności oraz nowoczesności wnętrza.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem zastosowania szkła w przestrzeni mieszkalnej są szklane drzwi, które również dobrze sprawdzają się w małych mieszkaniach, nadając im bardziej eleganckiej formy.

Decydując się na lifting własnego M dobrze jest wziąć pod uwagę szklane nowinki, nadające mu całkiem nowego charakteru. By efekt końcowy był zgodny z naszymi oczekiwaniami warto dokonać zakupu w sklepie posiadającym doświadczenie w tego typu asortymencie, np. glass and more, który gwarantuje najwyższą jakość szkła, a oprócz opisanych wcześniej elementów posiada w ofercie szklane panele łazienkowe oraz stoły ze szkła.