Odpowiednio dobrany adwokat pomoże wygrać każdą sprawę!

Kancelarie adwokackie wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Udzielona nam porada prawna wywiera wpływ na nasze decyzje i jeżeli nie jest profesjonalna, możemy ponieść ogromne straty.

Jeżeli potrzebujemy przedstawiciela w sprawie sądowej czy to gdy chodzi o rozwód, czy też jakąkolwiek inną sprawę, warto zrobić najpierw odpowiednie rozeznanie. Prawnik, który zajmie się naszym przypadkiem powinien znać przede wszystkim aktualne przepisy ale, co więcej, wykazać się profesjonalizmem i zaangażowaniem.

Na początek należy określić, z jaką dziedziną prawa związana jest nasza sprawa. Adwokat wyspecjalizowany w danej dziedzinie prawa jak np. prawo karne, rodzinne czy też gospodarcze to gwarancja jak najlepszej znajomości tematu. Jeżeli więc szukamy prawnika do obsługi naszej sprawy rozwodowej to lepiej zwrócić się do kancelarii zajmującej się sprawami z zakresu prawa rodzinnego i w tym się specjalizującej. Jeżeli kancelaria adwokacka ma zbyt ogólny profil, można przypuszczać, że zajmując się wszystkim po trochu nie ma tak dokładnego i dużego doświadczenia w sprawach z zakresu interesującej nas gałęzi. Następnie, warto zwrócić uwagę, jaki jest zakres usług oferowanych przez wybraną firmę. Czy zajmuje się ona kompleksową obsługą, czy może jedynie czynnościami stricte związanymi z procesem? Jest to bardzo ważne, gdyż jeśli jedynie szukamy porady prawnej nie warto byśmy płacili za całą usługę reprezentacji.

Jeżeli wybraliśmy już adwokata czy też całą kancelarię przed rozpoczęciem współpracy warto zbadać jej rekomendacje. Opinie byłych klientów, ilość wygranych spraw i współczynnik spraw przegranych zobrazują nam działania kancelarii w praktyce. Zapytać można również, o liczbę klientów korzystającą z usług. Podpowie nam to czy inni chętnie z nią współpracują, czy może liczba jest niewielka co związane jest z niską jakością obsługi. Innymi czynnikami, które wpłynąć mogą na naszą ocenę są dyplomy poświadczające zdobyte wykształcenie, wszelkie certyfikaty je uzupełniające i przebyte szkolenia czy studia podyplomowe. Powszechnie wiadomo, że prawo zmienia się w zasadzie codziennie więc ważne jest, by nasz adwokat był ze wszystkimi nowelizacjami na bieżąco. Ostatnim czynnikiem jest wynagrodzenie. Ceny są różne i tutaj sami musimy stwierdzić ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na obsługę prawną naszej sprawy. Jeżeli przewyższa to nasze możliwości, zawsze możemy starać się o pomoc prawną z urzędu.