To, że palimy w piecu węglem nie znaczy, iż musimy rezygnować z drewna. Czasem zastąpi ono nam inny opał, lub też posłuży za rozpałkę. Drzewo takie przygotowuje się zawczasu i magazynuje. Może ono znaleźć się gdzieś na placu, zabezpieczone przed opadami, lub też w jakiejś komórce, czy tym podobnym miejscu. Jednakże przed jego składowaniem musi być do tego celu jakoś obrobione ponieważ większe bale trudniej będzie gdzieś pomieścić, a poza tym trzeba je później rozłupać i pociąć. To zatem należy zrobić wcześniej. Tutaj zapewne oferta forsplit.pl dotycząca takiej maszyny, jak łuparka świdrowa okazuje się całkowicie trafna.
Świder i łuparka do drewna
Forsplit.pl to producent takich właśnie maszyn i ewentualnych podzespołów, chociażby w postaci świdrów do drewna. Ów świder do drewna służy do jego rozłupywania, stąd też pojawia się pojęcie maszyny, jaką to jest właśnie łuparka świdrowa do drewna. Sam świder przypomina nam nieco stożek, coś na kształt gwintowanego grotu. Tenże z dużą łatwością wwierca się w drewno, tnąc je na dwie części. Jeżeli pień jest grubszy czyni się to kilkukrotnie, podsuwając pod świder drewno, co też przeważnie czyni się ręcznie. Całość jest tu umieszczona na specjalnym blacie, co zdecydowanie ułatwia pracę. Forsplit.pl to gwarancja wysokiej jakości łuparek, a zatem i świdrów. Tenże stanowi tu podstawę całej maszyny i wprawiany jest w ruch za pomocą napięcia elektrycznego, które to trafia do silnika wprawiającego z kolei w ruch specjalną tarczę napędzającą świder.
Doskonałe urządzenie do łupania drewna
Jest to niezwykłe udogodnienie i świetnie może się sprawdzić w gospodarstwie domowym, tym bardziej, że nie mówimy tutaj o nadzwyczaj dużej maszynie. Często jest ona umieszczona na kółeczkach, tak że można ją dowolnie przesuwać. Wówczas to możemy zapomnieć o pieńku na drzewo, które to musimy „ciosać” siekierą, co nie dość, że jest dość męczące, to jeszcze trwa długo, a i może się zakończyć jakąś kontuzją. Przy zakupie urządzenia mamy podawaną średnicę świdra, oraz moc maszyny, gdzie pierwsza wartość podawana jest w milimetrach, a druga w watach, lub kilowatach. Należy też wiedzieć, że w przypadku łuparek nie mówimy wyłącznie o tych elektrycznych, ponieważ mogą to być urządzenia spalinowe. Jeżeli chodzi o ceny takich maszyn, to wiele zależy od poszczególnych parametrów, a zatem specyfikacji. W zestawie możemy znaleźć świder z kołem pasowym, tuleją zaciskowo-rozprężną i kilka innych pomniejszych elementów za co przyjdzie nam zapłacić kilkaset złotych, często jednak mówimy tutaj o wymiennej końcówce. Natomiast cała maszyna może być warta nawet powyżej 2 tysięcy złotych.