Oryginalne meble łazienkowe

Łazienka

Meble łazienkowe wybieramy tak, by optymalnie pasowały do jej wielkości: to absolutnie podstawowa zasada! Jeśli dysponujesz jedynie małą, naprawdę ciasną łazienką to lepiej zrezygnuj z wielu mebli, i postaw na prosty, minimalistyczny styl, który w tym przypadku będzie strzałem w dziesiątkę.

Meble łazienkowe – przegląd

We wnętrzu o nietypowych, dość trudnych do zagospodarowania wymiarach najlepszym rozwiązaniem będą meble do łazienki zaprojektowane na tzw na wymiar. Odpowiednio dopasowane sprawią, że nasza nawet najbardziej niestandardowa łazienka nabierze nowego charakteru, a dzięki przemyślanym rozwiązaniom zapanuje w niej ład i porządek.

Pod umywalkami o nietradycyjnych kształtach i przy umywalkach umieszczonych w narożniku, również dobrze sprawdzą sie takie meble na wymiar, jak np szafki łazienkowe. Nie musisz kupować ich w sklepie: zamów, podaj wymiary i nie martw się potem, że coś nie pasuje, czy nagle trzeba odpiłować od szafki boczną ścianę (takie sytuacje się zdarzają!).

Piekna łazienkaNawet nietypową wnękę łazienkową można przeznaczyć na szafkę lub półkę – wystarczy tylko trochę wyobraźni i dobry projektant!

W ciasnej, niewielkiej łazience dobrym pomysłem jest też podwieszenie nad umywalką praktycznej szafki z dołączonym do niej lustrem. Większość takich luster posiada dodatkowo wbudowane oświetlenie (lampki lub diodki), dzięki czemu nie ma potrzeba ich osobnego montażu.

Warto pamiętać: meblowanie łazienki na zamówienie/wymiar to często inwestycja na długie lata, dlatego warto kupować materiały porządnej jakości, np meble łazienkowe wodoodporne, nie podatne na zbytnie rozwarstwianie i puchnięcie pod wpływem kropel wody.