Oświetlamy salon

Wiele osób nie docenia istotnej roli, jaką w aranżacji wnętrz odgrywa odpowiednio dobrane oświetlenie. Umiejętnie je wykorzystując możemy eksponować walory swojego wnętrza i maskować jego niedoskonałości. Świetnym przykładem może tu być aranżowanie salonu.

Jak oświetlić domowy salon?

lampaW salonie światło odpowiada za miłą rodzinną, atmosferę. Dobrze jest więc zrezygnować ze świetlówek, których światło jest zimne i nieprzyjemne i postawić na tradycyjne żarówki.

Aby podkreślić ciepłe światło, dobrze jest też starannie dobierać żyrandole i abażury lamp. Jeśli będą wykonane z materiału w ciepłym kolorze, dodatkowo spotęgują przyjemny efekt stwarzany przez żarówki.

Jeśli Twoje wnętrze wydaje się ciemne i niedoświetlone, postaw na żyrandole wykonane z kryształków. Migotliwe światło, które rzucają na ściany i sufit tchnie życie w pomieszczenie.

Postaraj się też, by w Twoim salonie znalazło się możliwie dużo źródeł światła. Oprócz centralnego żyrandola umieszczonego nad stołem, czy kanapą, w salonie powinny znaleźć się też lampki, reflektorki i diody. Możesz wykorzystać je chociażby do podświetlenia telewizora, dzięki czemu oglądanie telewizji będzie znacznie przyjemniejsze. Diody mogą posłużyć też do podświetlenia obrazu, czy kredensu, co nada im zupełnie nowy charakter.