Oświetlamy salon

Wiele osób nie docenia istotnej roli, jaką w aranżacji wnętrz odgrywa odpowiednio dobrane oświetlenie. Umiejętnie je wykorzystując możemy eksponować walory swojego wnętrza i maskować jego niedoskonałości. Świetnym przykładem może tu być aranżowanie salonu.

lampaW salonie światło odpowiada za miłą rodzinną, atmosferę. Dobrze jest więc zrezygnować ze świetlówek, których światło jest zimne i nieprzyjemne i postawić na tradycyjne żarówki.

Aby podkreślić ciepłe światło, dobrze jest też starannie dobierać żyrandole i abażury lamp. Jeśli będą wykonane z materiału w ciepłym kolorze, dodatkowo spotęgują przyjemny efekt stwarzany przez żarówki.

Jeśli Twoje wnętrze wydaje się ciemne i niedoświetlone, postaw na żyrandole wykonane z kryształków. Migotliwe światło, które rzucają na ściany i sufit tchnie życie w pomieszczenie.

Postaraj się też, by w Twoim salonie znalazło się możliwie dużo źródeł światła. Oprócz centralnego żyrandola umieszczonego nad stołem, czy kanapą, w salonie powinny znaleźć się też lampki, reflektorki i diody. Możesz wykorzystać je chociażby do podświetlenia telewizora, dzięki czemu oglądanie telewizji będzie znacznie przyjemniejsze. Diody mogą posłużyć też do podświetlenia obrazu, czy kredensu, co nada im zupełnie nowy charakter.