Oświetlenie do pokoju dziecka

Większość rodziców przywiązuje dużą wagę do wystroju pokojów swoich dzieci. Chcemy, by nasze maluchy dorastały w komfortowych, przyjaznych im warunkach. Jednym z ważniejszych czynników niezbędnych, by im je zapewnić jest odpowiedni dobór oświetlenia.

1340998_lightPojedyncza lampa zawieszona na suficie w centralnej części pomieszczenia to zdecydowanie za mało. Powinniśmy zaopatrzyć się również w kilka mniejszych, pomocniczych źródeł światła, spełniających konkretne funkcje.

W przypadku najmłodszych dzieci doskonale sprawdzają się niewielkie lampki wtykane do kontaktu tuż przy łóżku. Możemy zostawiać je włączone nawet przez całą noc, dzięki czemu dzieci nie będą bały się zasypiać w ciemności. Lampka pozwoli także maluchowi dotrzeć bezpiecznie do drzwi, gdy w nocy będzie wybierało się do toalety czy pokoju rodziców.

Niezbędnym elementem wyposażenia pokoju każdego ucznia jest natomiast lampka biurkowa. Dobre oświetlenie w czasie nauki jest niezbędne dla higieny pracy oczu. Najlepiej jeśli lampka będzie wyposażona w długie, ruchome ramię, umożliwiające dowolne regulowanie jej pozycji. Pamiętajmy też o tym, że w przypadku dzieci praworęcznych lampka powinna znajdować się po lewej stronie, zaś w przypadku leworęcznych po prawej.