Podłoga w pokoju dziecka

Nie da się ukryć, że urządzanie dziecięcego pokoju to spore wyzwanie. Niełatwo zaspokoić wszystkie potrzeby i wymagania malucha, jednocześnie dbając o zapewnienie mu bezpieczeństwa i stworzenie wystroju, który będzie odpowiadał jego upodobaniom. Szczególnie problematyczny okazuje się zwykle wybór odpowiedniego pokrycia podłogowego.

 

Podłoga do dziecięcego pokoju powinna być przede wszystkim bezpieczna. Zdecydowana większość maluchów spędza sporą część dnia, bawiąc się na podłodze. W czasie szalonych zabaw nietrudno też o upadek, czy potknięcie, które często kończą się lądowaniem właśnie na podłodze. Warto więc zadbać o to, by było to miękkie lądowanie. W dziecięcych pokojach dobrze sprawdzą się grube dywany i wykładziny.

 

Z drugiej strony w dziecięcym pokoju nietrudno o plamy i zabrudzenia na dywanie. Dla własnej wygody dobrze jest więc zadbać o to, by pokrycie, na które ostatecznie się zdecydujemy było łatwe w czyszczeniu.

 

Pozostaje jeszcze kwestia estetyki. W pokojach dla maluchów najlepiej sprawdzają się wesołe, kolorowe podłogi. Nawet jeśli będzie to podłoga z desek, nic nie stoi na przeszkodzie, by pomalować ją na jakiś ciekawy odcień. Pokój z pewnością na tym zyska.