Pojemniki w spiżarni

Kiedy uda nam się już zrealizować marzenie o osobnej spiżarni, które towarzyszy większości gospodyń domowych, musimy jeszcze zadbać o odpowiednią organizację tego pomieszczenia. Dopiero wtedy będziemy mogli z pełnym przekonaniem stwierdzić, że jest ono wygodne i funkcjonalne. Najważniejszym elementem w każdej spiżarni są odpowiednio dobrane pojemniki na żywność.

 

Przede wszystkim słoiki. Wbrew pozorom można w nich przechowywać nie tylko przetwory. Świetnie sprawdzą się też przy przechowywaniu wszelkiego rodzaju sypkich produktów, takich jak cukier, czy mąka. Chronią przed wilgocią, dzięki czemu produkty dłużej zachowują świeżość. Jeśli dodamy do nich ozdobne etykietki, nawet zwykłe, niepozorne słoiki będą się świetnie prezentowały.

 

W mniejszych słoiczkach z powodzeniem można przechowywać przyprawy. Tu etykiety są już niezbędne. Nie każdy z nas potrafi odróżnić od siebie różne rodzaje ziół tylko na podstawie ich zapachu czy wyglądu.

 

Jeśli chodzi o warzywa i owoce, najlepiej przechowywać je w koszach i skrzynkach. Od czasu do czasu można nimi potrząsnąć, żeby zapewnić przewiew produktom. To znacznie lepsze rozwiązanie niż przechowywanie świeżych produktów w plastikowych reklamówkach z supermarketu.