Pokój dziecka: niezbędne meble i gadżety

pokój dziecka

Pokój dziecka – jego umeblowanie to dla rodziców prawdziwe wyzwanie. Od samego początku należy sięgać po takie elementy, które można w łatwy sposób modyfikować i dostosowywać do szybkiego rozwoju malucha. Początkowo, podstawą jest łóżeczko i szafka z blatem umożliwiająca łatwe przewijanie niemowlaka oraz udostępniająca miejsce na przechowywanie podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jak urządzić pokój dziecka?

Dla wygody opiekunów, można też wstawić do takiego pokoiku bujany fotel, który będzie idealny na noce, podczas, których maleństwo nie chce spać i wymaga kołysania.

Szafki na ubranka nie zajmą wiele miejsca i mogą stać w dowolnym miejscu lokum. Kiedy dziecko zacznie stawiać pierwsze kroki, warto zmienić wystrój jego pokoju. Przede wszystkim, przydatne będą wszelkiego rodzaju pufy czy pudełka na zabawki, które będą pełniły nie tylko swoją pierwotną rolę, ale dodatkowo, staną się świetną podpórką dla malucha, który wciąż jeszcze niepewnie chodzi. Jeśli dziecko uczy się przy pomocy chodzika, wtedy lepiej jest usunąć z jego drogi wszelkie przeszkody, by ułatwić mu poruszanie się po mieszkaniu, a szczególnie po własnym pokoju.

Starsze dziecko, które więcej czasu spędza na zabawach poza swoim łóżeczkiem, będzie potrzebowało półek na zabawki. Są one lepsze niż szafki, gdyż pozwalają na łatwiejszy dostęp do upragnionych gadżetów. Kolejnym meblem, który będzie musiał znaleźć się w dziecięcym pokoju jest biurko.

Obowiązkowo, należy zadbać o dobrze dobraną, jasno świecącą lampkę, która stanie na jego blacie. Półki można też regularnie wymieniać na szafki, które najbardziej potrzebne będą wtedy, gdy dziecko wkroczy w wiek przedszkolny.

Przydadzą się one do przechowania podręczników, ale także typowo prywatnych rzeczy, których z wiekiem nasza pociecha będzie miała coraz więcej.