Pokój małego ucznia

Trwają wakacje, niewielu z nas myśli w tym czasie o kwestiach związanych z rozpoczęciem roku szkolnego, a jednak warto to zrobić. Właśnie teraz możemy kupić akcesoria i meble dla uczniów w bardzo atrakcyjnych cenach. Zastanów się więc, czego brakuje w pokoju Twojego dziecka.

 

W pokoju każdego ucznia musi znajdować się przede wszystkim biurko. Biurko powinno być wyposażone w kilka szafek i szuflad, w których maluch będzie mógł przechowywać wszystkie książki i zeszyty. Blat powinien być duży i pojemny. Jeśli na biurku ma stać komputer, powinno ono posiadać także wysuwaną półkę na klawiaturę oraz nadstawkę na monitor.

 

Do biurka należy dobrać także krzesło. Najlepsze są te wyposażone w regulację wysokości i kąta odchylenia oparcia. Krzesło musi posiadać także podłokietniki, na których dziecko będzie mogło wygodnie opierać ręce.

 

W pokoju ucznia niezbędne jest także dobre oświetlenie. Żyrandol umieszczony w centralnym punkcie pokoju oraz dodatkowa lampka przy biurku to absolutne minimum.

 

Warto rozejrzeć się także za dodatkowymi gadżetami, dzięki którym pokój ucznia będzie bardziej funkcjonalny. Z pewnością przyda mu się chociażby korkowa tablica, na której będzie mógł przypinać swoje notatki.