Pokój malucha- wygoda i estetyka

Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach wybór różnorodnych mebli dla dzieci jest w stanie zaspokoić wszelkie wymagania. Przy ich wykorzystaniu z łatwością urządzimy zarówno komnatę małej księżniczki, jak i salę treningową małego piłkarza.

Podstawowym czynnikiem, który może okazać się przeszkodą przy realizacji naszych planów są wymiary dziecięcego pokoju. Nie każdy dysponuje pokojem o wielkości kilkudziesięciu metrów kwadratowych, który można by urządzić w zgodzie z najnowszymi pomysłami stylistów. Większość z nas mieszka w blokach, w których przeważają pokoje o powierzchni kilku metrów kwadratowych, co znacznie zawęża nasze możliwości.

Urządzając pokój dziecka, powinniśmy kierować się przede wszystkim jego wygodą. Nie warto upychać w nim na siłę różnorodnych ozdób, jeśli w efekcie miałoby nam zabraknąć miejsca na ustawienie biurka. Dopiero po rozplanowaniu rozmieszczenia poszczególnych mebli można skupić się na dekoracjach.

Warto też pomyśleć o umieszczeniu w pokoju dziecka gadżetów, które ułatwią maluchowi utrzymanie porządku. Kilka koszy i pudełek załatwi sprawę i sprawi, że zarówno dziecko, jak i rodzice będą zadowoleni z nowej aranżacji pokoju.