Pomysł na łazienkę – ciekawe umywalki

łazienka

Przy urządzaniu łazienki zwykle nie mamy zbyt dużego pola do popisu. W zdecydowanej większości mieszkań to niewielkie pomieszczenie, którego urządzanie bywa bardzo kłopotliwe. Zwykle jedynym objawem własnej inwencji jest wybór między prysznicem, a wanną. Tymczasem przy odrobinie wysiłku można stworzyć naprawdę interesujące wnętrze!

Łazienkowe umywalki na plan

łazienkaPomogą nam w tym chociażby umywalki w ciekawych kształtach, które obecnie są dostępne w sklepach w bardzo szerokim wyborze. Na uwagę zasługują na przykład umywalki w kształcie miski ustawionej na blacie, czy też zupełnie płaskie umywalki, wyposażone jedynie w niewielki rowek umożliwiający odprowadzanie wody.

Spore pole do popisu dają nam też materiały, z których wykonuje się umywalki. Klasyczna ceramika już dawno przestała być jednym możliwym rozwiązaniem. Obecnie do naszej dyspozycji są także umywalki w całości wykonane ze szkła, plastiku, a nawet drewna. Wszystkie prezentują się bardzo oryginalnie. Aby jeszcze bardziej uwydatnić ten efekt, dobrze jest starannie zaaranżować również otoczenie umywalki, dobierając do niej odpowiednie dodatki.

Sporym wyzwaniem staje się również zmieszczenie na małej powierzchni łazienki pralki dlatego podstawowym kryterium jej doboru oprócz gabarytów jest możliwość ładowania rzeczy do prania od góry. Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca.

Przestrzegając tych prostych zasad, nawet na niewielkiej przestrzeni można stworzyć wnętrze, które będzie zachwycać.