Pomysłowa kuchnia

Kuchnia przez długie lata zachowywała swą rolę najbardziej tradycyjnego pomieszczenia w domu. Na zabawę było miejsce w salonie lub w innych pokojach, zaś tutaj miały się znajdować jedynie niezbędne akcesoria kuchenne. Ale czasy się zmieniły. Obecnie sklepy oferują ogrom produktów mających uczynić gotowanie weselszym.

Wesoło w kuchni

Kto powiedział, że smażone jajka nie mogą mieć kształtu serca, podstawka pod łyżkę nie może przypominać rozchlapanej farby, a chochla być uroczą podobizną szkockiego Nessie? Z pewnością ktoś bardzo nudny. Liczne sklepy prezentują coraz to bardziej kuriozalne akcesoria kuchenne, na których widok na pewno się uśmiechniemy, nawet jeśli co dopiero rozgotowaliśmy obiad. Jeśli nam się zamarzy, to zwykłe słoiczki na przyprawy możemy zastąpić zestawem pojemniczków z figurkami zwierząt, zaś wykałaczki przechowywać w kuperku silikonowego indyka. Ktoś w rodzinie próbuje schudnąć? Posadźmy w lodówce zrzędliwą świnkę, która będzie reagować na każde otwarcie drzwiczek!

Nurek w herbacie

Nikt nie lubi fusów pływających w herbacie. Z pomocą niezwykle pomysłowych zaparzaczy nie tylko uzyskamy czysty napar, ale także sam etap zaparzania uczynimy weselszym. Silikonowe sitka w kształcie zwierzaków mogą się okazać pomocne w pokazaniu dzieciom uroków picia herbaty zamiast słodkich napojów. Dla osób lubiących sprawiać niespodzianki wprost stworzone są te akcesoria kuchenne, które zadziwią gości obecnością w ich herbacie żółtej łodzi podwodnej, nurka lub nawet miniaturowego Titanica. Ten ostatni może również stanowić przewrotną ozdobę wszelkiego rodzaju mrożonych napojów.

Nie tylko szklanki

Ostatnimi czasy tradycyjne szklanki i kubeczki zaczęły być wypierane przez słoiki. Niektórzy uznają je za hipsterski wymysł, dla innych zaś są interesujących dodatkiem, z którego wygodnie mogą sobie wypić własnoręcznie przygotowany koktajl. Nie należą może do niezbędnych akcesoriów kuchennych, ale nie można zaprzeczyć, że są całkiem oryginalną alternatywą dla innych naczyń. Kolorowe słoiki z uszkami i słomkami przepięknie prezentują się w czasie letniego odprężenia w ogrodzie lub na plaży. Wystarczy wypełnić je wybranym przez siebie zimnym napojem – lemoniadą, smoothie, mrożoną herbatą. A może kolorowym drinkiem? Słoiki równie świetnie sprawdza się jako pojemniki do wszelkiego rodzaju smarowideł, albo niekonwencjonalny sposób podania deseru.

Artykuł zainspirowany został akcesoriami kuchennymi dostępnymi w sklepie https://strefaform.pl/pol_m_kuchnia-jadalnia_akcesoria-kuchenne-485.html