Ponadczasowe piękno szklanych blatów!

Są takie meble, które zachwycają swoją elegancją i pięknem pomimo upływu lat. Stylowa komoda, porządnie wykonane krzesło czy okazałe łóżko służą czasem z pokolenia na pokolenie. O takich meblach powiedzieć można śmiało, że „mają duszę”. A czy jest jakiś klucz do tej ponadczasowości, jeśli chodzi o stoły? W jaki sposób wybrać model stołu by cieszyć się nim ciągle tak samo, pomimo upływu lat? Z całą pewnością można znaleźć taką cechę, która ma tu decydujące znaczenie. Tą cechą w doborze „ponadczasowego” stołu jest materiał. Stoły, które prezentują się zawsze modnie i atrakcyjnie, to niezaprzeczalnie stoły drewniane i szklane. Przyjrzyjmy się bliżej tym drugim.

Szklane stoły to klasyka. Szkło to przepiękny surowiec i widzimy to ciągle na wielu przykładach, nie tylko tych „meblowych”. Szklany wazon, szkatułka, karafka czy dozownik do mydła – tego typu wyroby to zawsze najprostszy sposób na elegancką i pełną klasy dekorację mieszkania. Powróćmy jednak do stołów. Dlaczego właśnie szklany stół o dobry wybór?

Po pierwsze, stół, który posiada blat wykonany ze szkła to gwarancja stylistycznej uniwersalności, a zarazem wyrafinowanego designu. Szkło można bardzo łatwo dowolnie aranżować. Zarówno wnętrze jadalni czy salonu o industrialnym, nowoczesnym, jak i klasycznym wyglądzie będzie znakomicie współgrać ze stołem o szklanym blacie. Jeśli preferujemy bardziej surowe aranżacje, sam transparentny blat będzie wystarczającą ozdobą. Jeśli jednak wolimy przytulniejszy klimat, możemy wybrać stół z barwionego szkła bądź ozdobić przezroczysty blat ciepłymi dodatkami. Rewelacyjnym pomysłem do modernistycznych przestrzeni i tych domowych, i komercyjnych, są stoły wykonane z łączonych materiałów. Drewniana podstawa i szklany blat? Czemu nie! To przecież kwintesencja nowoczesnej elegancji. Taki meblowy koncept doceni każdy wielbiciel awangardy, wnętrzarskiego nowatorstwa i nieszablonowości. Niebywałym plusem eklektycznych projektów jest łączenie się różnorodnych barw z tą szklaną, transparentną. Designersko wykonany stół to klucz do całej aranżacji wnętrza. Modne stoły szklane znajdziesz min. w sklepie Edinos oraz ofercie Allegro. Warto pamiętać zasadę, w myśl której czasem nie ma potrzeby zbytniego kombinowania. Sam okazały, efektowny stół to często wystarczająca ozdoba, którą dopełnić wystarczy stonowanymi dodatkami.

Zaletą szklanych blatów jest nie tylko ich elegancka, zawsze efektowna prezencja, lecz również świetna jakość. Jeśli wybierzemy starannie i solidnie wykonany stół, to mamy pewność jakości na lata. Blat ze szkła jest łatwo utrzymać w czystości, bo wystarczy zaopatrzyć się w specjalne preparaty do czyszczenia szklanych powierzchni. Ponadto wysokiej klasy szkło to jednocześnie odporność na wszelkie rysy i zadrapania.

No i jeszcze jeden plus, o którym nie można zapominać… Czy szklany stół kiedyś nie był na czasie? Oczywiście, że nie! Szklane stoły i w ogóle różnorodne szklane wyroby są tymi, które cieszą się nieustannie dużą popularnością. Warto docenić ten uniwersalizm w momencie zakupu stołu. Porządny szklany stół posłuży na długo, nie tylko z powodu trwałego wykonania. Styl szklanego stołu wzbudzi zachwyt zarówno dzisiaj, jak i za parę ładnych lat.