Pozycjonowanie strony internetowej – klucz do sukcesu każdej firmy

Pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google jest bardzo istotne dla każdej firmy, ponieważ internet stanowi dziś jeden z głównych kanałów komunikacji. To właśnie tam większość z nas poszukuje informacji, produktów i usług.

Najlepszym dowodem tego, jak skuteczne rezultaty przynosi pozycjonowanie, są małe firmy, które skupiają całą swoją uwagę na promocji w internecie. Przyjrzyjmy się więc kilku powodom, dlaczego każda, nawet mała firma powinna zdecydować się na promowanie działalności poprzez pozycjonowanie.

Wyszukiwanie organiczne jest głównym źródłem ruchu na stronie

Zdecydowana większość odwiedzin strony internetowej pochodzi zazwyczaj z darmowych wyników wyszukiwania w Google. Ponad połowa ludzi na świecie (czyli ta część, która posiada dostęp od internetu) odwiedza Google przynajmniej raz dziennie, aby uzyskać informacje na różne tematy. Wyszukiwarka ta cieszy się równie dużą popularnością w Polsce, dlatego wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania może sprawić, że każdego dnia stronę odwiedzi nawet kilka tysięcy użytkowników, zainteresowanych konkretną usługą lub produktem. Wysoka pozycja w Google i innych wyszukiwarkach, zawsze będzie działać na korzyść marki. Pozycjonowanie i wysoka jakości strony internetowej podnosi również znaczenie i wiarygodność marki.

Pozycjonowanie buduje zaufanie i wiarygodność

Głównym celem pozycjonowania jest zwiększenie pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google. Aby było to możliwe, konieczne jest wprowadzenie wielu zmian na stronie oraz zoptymalizowania jej pod względem SEO, co pomoże w stworzeniu silnego fundamentu pod piękną stronę internetową zapewniającą doskonałe doświadczenia użytkownika. Wszystkie działania prowadzące do poprawy widoczności strony w Google przekładają się na zwiększanie jej jakości. Oznacza to, że internauci, którzy odwiedzą dobrze wypozycjonowaną stronę, niemal na pewno docenią jej jakość i odpowiednie wykonanie. Oprócz wyżej wymienionych czynników autorytet strony i marki firmy wzrasta z czasem w wyniku takich elementów jak m.in: wysokiej jakości profile linków zwrotnych, User Experiance oraz pomocne artykuły.

Zoptymalizowane elementy i treść na stronie

Wszyscy przedsiębiorcy chcą lepszych rankingów organicznych i maksymalnej widoczności strony w Google. Znacznie mniej osób zdaje sobie jednak sprawę, że jednym z najważniejszych czynników wpływających na ranking są wrażenia użytkownika na stronie. Boty Google interpretują pozytywne lub negatywne wrażenia użytkownika (np. to czy internauta pozostaje na stronie, czy opuszcza ją zaraz po otwarciu). Kiedy użytkownicy wchodzą na stronę, chcą zobaczyć to, co ich interesuje. Pozycjonowanie wymaga więc wprowadzenia zmian, które poprawią strukturę oraz wygląd strony, co w konsekwencji wpłynie na to, czy potencjalni klienci zdecydują się na skorzystanie z oferty.

Pozycjonowanie lokalne pozwala na dotarcie do klientów gotowych do działania

Pozycjonowanie lokalne pozwala na dotarcie do osób gotowych skorzystać z ofert w danym momencie. Wraz ze wzrostem powszechności korzystania z wyszukiwarek z urządzeń mobilnych, wyszukiwanie lokalne stało się fundamentalną częścią sukcesu małych i średnich firm. Lokalne pozycjonowanie ma na celu optymalizację strony dla konkretnej lokalizacji, aby potencjalni klienci mogli szybko i łatwo znaleźć oraz odwiedzić stronę, kiedy są zainteresowani konkretną usługą. Lokalne pozycjonowanie koncentruje się na określonych województwach, miastach, a nawet dzielnicach, dlatego jeżeli nasza strona będzie prezentować ofertę, która zainteresuje potencjalnego klienta, możliwe że od razu z niej skorzysta.