Pożyczki pozabankowe: dlaczego warto?

Istnieje wiele rozpowszechnionych mitów na temat szybkich pożyczek udzielanych przez firmy pozabankowe. Często uważa, że tego rodzaju pożyczka to rozwiązanie ostateczne, takie na które należy się decydować tylko i wyłącznie w przypadku braku jakichkolwiek innych możliwości. Czy jednak stereotypy i obiegowe przekonania na temat pożyczek pozabankowych faktycznie znajdują pokrycie w rzeczywistości?

Na czym polega szybka pożyczka?

Jak wiadomo, wciąż żyjemy w cieniu wielkiego kryzysu finansowego z roku 2008, kryzysu który wybuchł w rezultacie skrajnie nieodpowiedzialnej polityki amerykańskich instytucji bankowych. Jednym z następstw kredytu okazała się konieczność radykalnego zaostrzenia polityki kredytowej, konieczność która objęła wszystkie państwa globu, w tym także Polskę. Efekt tego jest taki, że otrzymanie nawet prostego kredytu konsumpcyjnego w banku jest obecnie praktycznie nieosiągalne dla ogromnej liczby rzetelnych klientów.

Banki nie tylko wymagają zaświadczenia o dochodach, które koniecznie musimy uzyskiwać w ramach umowy o pracę na czas nieokreślony, ale także drobiazgowo sprawdzają naszą historię w BIK czy KRD pod kątem każdego, najmniej nawet istotnego detalu. W tym kontekście, szybka pożyczka w firmie pozabankowej, czyli tzw. chwilówka bardzo często jest jedynym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują gotówki. Uważa się, że firmy pozabankowe zajmujące się świadczeniem tego rodzaju usług najlepiej jest omijać przysłowiowym szerokim łukiem i że można korzystać z ich pomocy tylko w ostateczności, ale czy na pewno jest to prawda?

To fakt, że w sektorze pozabankowym nie funkcjonują tego rodzaju odgórnie narzucone regulacje, jakie organizują działalność na przykład branży bankowej. Z tego powodu, można się spotkać z firmami nierzetelnymi, które robią złą reklamę całej reszcie. Jednak nikt nie może negować faktu, że w sektorze pożyczek pozabankowych działa wiele rzetelnych i profesjonalnych podmiotów, które po prostu starają się budować swoją markę i swój sukces finansowy na zaufaniu klientów i wysokim standardzie świadczonych usług.

Często uważa się, że koszty pożyczek w tego rodzaju firmach są bardzo wysokie, jednak wystarczy porównać ofertę firm pożyczkowych z ofertą banków, aby przekonać się, że różnice w oprocentowaniu wcale nie są aż tak wysokie, zwłaszcza że dobre firmy pozabankowe oferują swoim klientom rozmaite bonusy i dodatkowe opcje, jak na przykład możliwość zaciągnięcia pierwszej pożyczki bez kosztów.

Kolejnym mitem jest również przekonanie co do rzekomo agresywnej polityki windykacyjnej firm pożyczkowych: w rzeczywistości, tego rodzaju polityka jest domeną jedynie marginesu tego sektora.

Reasumując powyższe informacje można stwierdzić, że przysłowie „strach ma wielkie oczy“ znajduje zastosowanie również jeśli chodzi o szybkie pożyczki pozabankowe. W rzeczywistości, są to po prostu usługi pożyczkowe bardzo często świadczone przez rzetelne firmy, usługi dedykowane tym konsumentom, od których banki odwróciły się plecami, odmawiając im swojej pomocy. Jeśli potrzebujemy szybkiej gotówki z powodu jakiegoś nagłego wypadku albo też nieco większego kredytu na rozkręcenie biznesu, który na pewno zapewni nam duże zyski, to właśnie firma pożyczkowa okaże się dla nas najlepszym z dostępnych rozwiązań.

Więcej informacji
Artykuł został dostarczony przez portal https://www.centrumpozyczek360.pl, która posiada rozległą i głęboką wiedzę o szybkich pożyczkach na raty.