Program do fakturowania zawsze pod ręką? Poznaj intaxo.pl

Wystawianie faktur to konieczność dotycząca zdecydowanej większości firm bez względu na ich wielkość. O ile duże firmy mogą pozwolić sobie na własne działy księgowe i dostosowane do profilu ich działalności programy fakturowe o tyle małe i mikro przedsiębiorstwa niejednokrotnie borykają się z tym zdawałoby się banalnym problemem.

Prowadzący własną działalność, nawet jeśli korzystają z usług biur rachunkowych muszą wystawiać faktury osobiście w momencie sprzedaży towaru lub usługi. Jeszcze całkiem niedawno spora grupa mniejszych firm korzystała z druków do wystawiania faktur w wersji papierowej, ale obecnie, szczególnie wtedy, gdy dana firma jest płatnikiem podatku VAT ten proces musi odbywać się drogą elektroniczną.

Jedną z opcji wystawiania faktur jest zainstalowanie stosownego programu na własnym komputerze. Taki sposób jest wygodny, ale też wymaga pewnej wiedzy w dziedzinie obsługiwania takiego programu szczególnie przy prawidłowym uzyskaniu formularza split payment przekazywanego w każdym miesiącu do właściwego Urzędu Skarbowego.

Zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze jest skorzystanie z programu do wystawiania faktur on-line. Użytkownikowi spadają z głowy takie uciążliwości jak stała aktualizacja programu, czy korzystanie z usług informatyka w razie jakiegokolwiek awarii w jego działaniu. Programy on-line, które oprócz wystawiania wszelkich możliwych rodzajów faktur i dokumentów także w różnych językach prowadzą jednocześnie księgowość przez internet dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Umożliwia to m.in. wprowadzanie do programu kosztów uzyskania przychodu, wyliczanie amortyzacji środków trwałych, obliczanie zaliczek na podatek dochodowy, wyliczanie podatku VAT i składek ZUS.

Program praktycznie zastępuje pracę biura rachunkowego przy nieporównywalnie mniejszych kosztach. W dodatku dostęp do wystawionych faktur, jest możliwy o każdej porze, także za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Z całym wachlarzem ciekawych rozwiązań można zapoznać się na stronie https://intaxo.pl/