Projektant wnętrz – ciekawy zawód

Wiele osób kryje w sobie talenty, które mimo upływu czasu pozostają niewykorzystane. Doskonałym przykładem może tu być dryg do urządzania wnętrz. Jeśli i Ty jesteś w tym dobry, regularnie śledzisz najnowsze trendy w branży aranżowania wnętrz, z znajomi często proszą Cię o radę przy urządzaniu własnych mieszkań, być może warto pomyśleć o rozpoczęciu kariery projektanta wnętrz.

 

Aby móc pracować w tym zawodzie, nie trzeba legitymować się licencją. Wskazane jest jednak ukończenie odpowiednich kursów lub studiów, które poszerzą naszą wiedzę teoretyczną na temat aranżacji.

 

Później warto zadbać o swoje portfolio. Umiejętne sfotografowanie kilku wnętrz, które miało się okazję urządzać do tej pory będzie stanowiło doskonałą kartę przetargową w kontaktach z klientami. Dotychczasowy dorobek to najlepszy argument w rozmowach z klientami, warto więc dbać o regularne poszerzanie swojego portfolio.
Oczywiście duże znaczenie ma też jakość pracy, którą jesteśmy w stanie zaoferować. Jeśli klient będzie zadowolony z naszych usług, są duże szanse na to, że poleci naszą firmę znajomym, którzy będą urządzali swoje mieszkania. To najlepsza z dostępnych form reklamy dla każdego projektanta!