Projektowanie i aranżacja przestrzeni w technologii 3D (dostępne opcje)

Nie każdy z nas ma ukończenie studia z zakresu architektury i projektowania. Nie oznacza to jednak, że nie możemy samodzielnie zaprojektować swojego domu czy mieszkania. Czy amator sprosta jednak zadaniu, które wykonują ludzie po ukończeniu pięcioletnich, niełatwych zresztą studiów? W normalnych warunkach byłoby to w istocie trudne. Jeśli jednak wyposażymy go w gotowe narzędzia do projektowania przestrzeni mieszkalnych, z możliwością podglądania innych projektów i współpracy z projektantami, to zadanie to może się okazać jak najbardziej wykonalne. Bardzo dużym ułatwieniem, które niejako krok po kroku poprowadzi nas przez proces projektowania począwszy od ogólnej koncepcji po przygotowanie w pełni ukończonego planu przedwykonawczego jest serwis www.wsalonie3d.pl.

Szczegółowa, plastyczna i realistyczna wizualizacja pomysłów

Co bardzo ważne dzięki www.wsalonie3d.pl możemy aranżować przestrzeń, wykorzystując do tego występujące na rynku produkty. W rezultacie możemy stworzyć nie tylko ciekawy i atrakcyjny, ale też w pełni gotowy, przystosowalny i łatwy do wdrożenia w życie projekt. Do dyspozycji mamy specjalną bibliotekę produktów obecnych na rynku, z której wybieramy interesujące nas materiały. Możemy więc od razu wkomponować je w nasz projekt i dokonać wizualizacji. Program został tak opracowany, żebyśmy mogli sprawdzić to, jak odnajdzie się dany przedmiot czy materiał w zaprojektowanej przestrzeni oraz jak będzie się komponował się z pozostałymi elementami. Dopracowane tu zostały takie elementy jak odcienie poszczególnych płaszczyzn przedmiotu, kąt padania światła, odbicie światła czy jego załamania itd.

Praca w pojedynkę lub w grupie

Nad projektami możemy pracować samodzielnie (wówczas zakres naszych możliwości jest ograniczony poziomem dostępności do konta i deklarowanymi e-usługami.) Niekiedy jednak dochodzimy do wniosku, że przydałaby nam się pomoc. Wtedy możemy skorzystać z interaktywnej platformy i obsługiwać konto z innymi osobami. Możemy w ten sposób zdalnie porozumiewać się z architektem, ekipą remontową czy innymi zainteresowanymi osobami, wymieniać się uwagami, pomysłami, nanosić szkice, rysunki i poprawki. Co istotne aplikacja zapisuje poszczególne fazy tworzenia projektu, dzięki czemu w łatwy sposób można powrócić do wcześniejszego etapu lub wycofać się z wprowadzonych zmian.

Zarys oferty

Serwis jest kierowany do osób zainteresowanych stworzeniem własnego nowatorskiego projektu, ale też tych, którzy poszukują gotowych projektów i pomysłów, a także profesjonalnych projektantów i producentów.

Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu, na czym polega oferta www.wsalonie3d.pl i w jaki sposób można z niej korzystać.

Do wyboru mamy warianty:

  1. abonamentowy,
  2. pakietowy.

W opcji abonamentowej możemy wykupić dostęp na tydzień, miesiąc lub cały rok. W przypadku opcji tygodniowej zyskujemy dostęp do aranżacji wnętrz, będziemy mogli projektować i aranżować wybrane wnętrza, korzystać z wspomnianej biblioteki produktów, wykonywać zdjęcia, rzuty itd. W przypadku opcji miesięcznej i rocznej zakres możliwości użytkownika poza wymienionymi poszerza się o takie funkcje jak możliwość obsługi konta z innymi użytkownikami, możliwość nanoszenia na projekt uwag, komentarzy i szkiców, tworzenie wykresów Gantta, zamieszczanie projektów na specjalnej platformie komunikacyjnej, generowanie list produktowych (baz pod późniejsze zakupy), możliwość wydrukowania kuponów promocyjnych i rabatowych.

Przy wybraniu opcji pakietowej po zarejestrowaniu się i akceptacji regulaminu należy określić formę i stopień, w jakim zamierzamy korzystać z serwisu. Dzięki temu wybieramy te e-usługi, na których najbardziej nam zależy. W tym wypadku również mamy do dyspozycji różne warianty. Jeśli zdecydujemy się na opcję 10 produktów, to jak łatwo się domyślić możemy wybrać z wirtualnej biblioteki 10 artykułów wersji 3D. Jeśli zdecydujemy się na pakiet całoroczny wówczas możemy korzystać biblioteki produktów bez ograniczeń. Ponadto możemy się swoimi projektami chwalić, a nawet na nich zarabiać. W tym celu należy wystawić je na specjalną giełdę. Jest to opcja płatna (bez względu na to, czy uda nam się znaleźć osobę zainteresowaną naszym projektem czy też nie). Opłata jest jednak naprawdę symboliczna.

Z portalu mogą korzystać również producenci, którzy są zainteresowani zaopatrywaniem biblioteki i promowaniem swoich produktów, udostępnianiem kuponów promocyjnych i rabatowych. W zależności od wybranej opcji mogą oni wstawiać 1, 10 czy nawet 120 produktów (w przypadku pakietu miesięcznego).

Przedstawiony został tu jedynie pewien zarys możliwości. Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie www.wsalonie3d.pl