Projektowanie w naturalnym stylu: materiały ponadczasowe

Ciepły, wygodny i interesujący: dzięki tym wyróżniającym się cechom styl naturalny oferuje wszystko to, co jest potrzebne aby stworzyć dom, który będzie azylem, miłością i odskocznią od problemów. Właśnie dlatego naturalny dom podoba się wszystkim i niezależnie od tendencji modowych, które się ciągle zmieniają, ten styl jest zawsze modny.

Pośród materiałów króluje oczywiście włókno naturalne. Przyjazne dla środowiska, łączą w sobie korzyść ekologiczną z maksymalnym komfortem.

Jest wiele materiałów, które pochodzą od roślin, zaczynając od plantacji lnu, konopi i bawełny, kończąc na bambusie, kokosie czy trawie. Wykorzystanie tych materiałów może być przeróżne: mogą być użyte do produkcji zasłon i kotar, ale również kanap, foteli czy poduszek.

Dywany, firanki, parawany, obrusy, pościel: włókna naturalne „ubierają” dom od A do Z dekorując akcesoria meblowe i różne elementy wystroju.

Papier ryżowy dzięki swojemu surowemu wykończeniu nadaje się do wykończeni parawanów i różnych dekoracji w domu.

Ze splotu takich materiałów jak wiklina, rotang i bambus tworzy się liczne typy wystroju wnętrz, które dopełniają wystrój środowiska. Z tych materiałów możemy stworzyć stoliki, fotele, czy też koszyki, różnego rodzaju schowki, lampy a nawet pufy.

Jak samodzielnie urządzić w stylu naturalnym

Skoro mowa o samodzielnym urządzaniu wnętrz dobrym pomysłem, o którym nie można zapomnieć jest paleta z drewna- idealny materiał ekologiczny!

Każdego dnia możemy coraz więcej rzeczy robić z palet: łóżka, kanapy, leżaki, krzesła ogrodowe.

Nie zapominając o szafach i doniczkach, które możemy pomalować i udekorować tak, jak nam się podoba. Kolejnym rozwiązaniem, żeby uzyskać wartościowy element wyposażenia, jest skrzynka na owoce. Z takich skrzynek wiele osób stworzyło eleganckie lampy, biblioteczki, regały różnego rodzaju, ale również akcesoria, dzięki którym upiększymy ogród i tarasy, takie jak stoliki czy mini ogródek poziomy. Wystarczy trochę fantazji i uwagi skierowanej na środowisko i już mamy świetny pomysł!